پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

پنج هزار سکه تقلبی در خمین کشف شد

پنج هزار سکه تقلبی در خمین کشف شد

آفتاب میهن

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: پنج هزار سکه تقلبی طلا در شهرستان خمین از باند کلاهبرداری کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس استان مرکزی، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: با اعلام شکایت‌هایی از فروش اشیای عتیقه و سکه‌های قدیمی در برخی از شهرستان‌های استان، بررسی موضوع به صورت تخصصی از سوی ماموران پلیس استان پیگیری و در دستور کار قرار گرفت. 

در تحقیقات انجام شده از سوی مال‌باختگان مشخص شد پیامک‌هایی که به ظاهر از سوی فردی کم‌سواد مبنی بر پیدا کردن شماری سکه طلا برای آن‌ها ارسال شده با هدف کسب سود مبالغی در قبال دریافت سکه واریز شده که پس از معامله سکه‌ها تقلبی از اب درامده است. 

با توجه به سرنخ‌هایی که در مراحل رسیدگی به این پرونده‌ها به دست آمد، سرانجام اطلاعاتی از یک باند کلاهبرداری و حضور آنان در شهرستان خمین به دست آمد. 

در یک برنامه‌ریزی عملیاتی، سه نفر از اعضای این باند با ۲ دستگاه خودروی سواری در مسیرهای ارتباطی شهرستان خمین شناسایی و در عملیات مشترک پلیس آگاهی استان و ماموران انتظامی شهرستان خمین دستگیر شدند و در بازرسی از خودروی آنان ۱۰ کیلوگرم سکه‌های تقلبی و چندین دستگاه تلفن همراه که برای اقدامات مجرمانه خود استفاده می‌کردند، کشف شد. 

در بررسی تخصصی کارشناسان پلیس، مشخص شد که این افراد با ۲۵۰ نفر برای  فروش سکه‌های تقلبی در سراسر کشور تماس گرفته بودند و در پیگیری‌های پلیس، ۱۵ نفر از این افراد که در حدود ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از آنان کلاهبرداری شده بود، شناسایی شدند.

تمامی مبالغ کلاهبرداری شده از مال‌باختگان  مسترد شده است و ‌ اعضای این باند با تشکیل پرونده به مقام‌های قضایی شدند./ایرنا


استان مرکزی خمین سکه تقلبی


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران