پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

طرح جامع شهرستان آشتیان نوید بخش آینده روشن است

طرح جامع شهرستان آشتیان نوید بخش آینده روشن است

آفتاب میهن

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جامع شهرستان های آشتیان نوید بخش تامین مسکن جوانان و آینده روشن مردم منطقه است.

«محمد حسینی» روز چهارشنبه در شورای توسعه و برنامه ریزی استان مرکزی افزود: طرح جامع شهری آشتیان با توجه به طولانی بودن طرح هادی، زمینه ای برای توسعه منطقه است.

وی اظهار داشت: با اجرای این طرح، شرایط برای تهیه مسکن جوانان و کاهش قیمت زمین و ساختمان فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: با تصویب طرح جامع آشتیان، ۴۸ هکتار به اراضی این شهرستان افزوده خواهد شد و شهرداری می تواند نیاز جوانان برای بهره مندی از مسکن را فراهم کند.

نماینده مردم فراهان، تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی گفت: تامین مسکن ارزان، یکی از اهداف برنامه ۹۸ است و به این منظور راه وشهرسازی در شهرستان هایی که زمین دولتی وجود داد، این زمین ها را در اختیار جوانان قرار می دهد.

حسینی افزود: چشم انداز جمعیتی کشور بر اساس سیاست معکوس دنبال می شود که از شهر به روستا در حال انجام است و با توجه به قیمت بالا اجاره در تهران، شهروندان به حاشیه تهران رفته اند که احتمال بازگشت به موطن اصلی پیش بینی شده است.

وی در ادامه افزود: مصوبه هیات وزیران در بند مربوطه، افزایش ضریب حقوق با ۱۸ درصد محقق شده است و افرادی که کمتر از ۲۰ میلیون ریال حقوق می گیرند ۲۰ تا ۳۹ درصد افزایش حقوق خواهند داشت و دولت حکم قانون در افزایش حقوق را اجرا کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اعتبارات هزینه ای استان مرکزی ۱۶ درصد افزایش یافته است درحالی که رشد میانگین استان ۱۸ درصد بوده است و این مهم باید در سازمان برنامه و بودجه، توسط مجمع نمایندگان استان و استاندار پیگیری شود، چون پایه هزینه ای استان ضعیف است.

نماینده مردم فراهان، تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی نگران تامین کالاهای مصرفی با توجه به افزیش سطح عمومی قیمت ها هستند، بنابراین باید بکوشند از منابع ملی اعتبار جذب کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: ۲ هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال اعتبارهزینه ای استان برای ۲۴ دستگاه اجرایی استان توزیع شد که نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد رشد داشته است.

«رقیه یادگاری» افزود: سال گذشته ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه ای استان بود که ۱۰۰ درصد آن محقق شد.

وی اظهار داشت: ۷۰ درصد اعتبار هزینه ای استان در حقوق کارکنان رسمی، پیمانی، قراردادی، خرید خدمت و شرکتی و هزینه جاری مواد مصرفی، تاسیسات، ماموریت و اضافه کاری صرف می شود.

وی اظهار داشت: طرح جامع شهرستان های آشتیان و کمیجان توسط اعضای شورای برنامه ریزی استان مرکزی با اکثریت آرا به تصویب رسید تا پس از ارسال به شورای عالی شهرسازی و معماری، اجرایی شود.


آشتیان نماینده مجلس


  • 8 ماه پیش


نظرات کاربران