پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

رشد ۱۱ درصدی مالیات نگران‌کننده است

رشد ۱۱ درصدی مالیات نگران‌کننده است

آفتاب میهن - نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در خانه ملت گفت: در لایحه بودجه سال آتی ۱۲۶ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی تعریف شده که رشد ۱۱ درصدی مالیاتی نگران‌کننده است.

محمد حسینی در این نشست گفت: در لایحه بودجه سال آتی ۱۲۶ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی تعریف شده که رشد ۱۱ درصدی مالیاتی نگران‌کننده است.

حسینی افزود: تراز ارزی کشور با وجود تحریم‌ها ۵ میلیارد تومان مثبت است، اما در مبادله و جابجایی ارز مشکل وجود دارد.

وی تصریح کرد: سال آینده پیش‌بینی ۲۹ میلیارد دلار درآمد صادرات غیرنفتی صورت گرفته است که ۲۳ تا ۳۰ درصد منابع صادرات غیرنفتی است و منابع ارزی را جبران می‌کند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در خانه ملت گفت: دولت در بودجه ۱۴ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی مانند گوشت، شکر، جو، ذرت، سویا و... با ارز ۴۲۰۰ تومان پیش‌بینی کرده است، با این ارز باید کالاها ارزان‌تر به دست مردم برسد اما عملاً این اتفاق نمی‌افتد، به‌طور مثال نهاده‌های دامی با ارز ۴۲۰۰ تومان تعلق می‌گیرد که با این احتساب باید قیمت مرغ با ۹۸۰۰ تومان به دست مصرف‌کننده نهایی برسد ولی امروز قیمت مرغ ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان است که نشان می‌دهد هم مرغدار و هم مصرف‌کننده متضرر شده است چراکه این ارز به دست واسطه و دلال‌ها می‌رسد.

حسینی با تأکید بر اینکه باید برنامه دقیق برای آینده در نظر گرفته شود، افزود: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب تمام نگاه‌ها از داخل و خارج متوجه عملکرد مسئولان است که انتظار می‌رود با افتتاح پروژه‌های زیرساختی، گام‌های مؤثری در راستای برملا کردن نقشه‌های شوم دشمنان برداشت.

وی تصریح کرد: لایحه بودجه سال آتی بر اساس تحریم و تورم در نظر گرفته شده و در شرایط کنونی دسترسی به منابع سخت است و با توجه به رکودی که در جامعه به وجود آمده شناسایی مؤدیان مالیاتی در این شرایط دشوار و رشد ۱۱ درصد مالیاتی نگران‌کننده است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در بهارستان با اشاره به اینکه برای سال آتی ۱۲۶ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی تعریف شده است، گفت: مجموعه دولت باید مدیریت دقیق را لحاظ کنند چراکه از یک سو اعتبارات محدود است و از طرف دیگر سبد تقاضای هزینه‌ای بسیار بالا است.

حسینی خاطرنشان کرد: مدیران اجرایی کشور با ارائه یک برنامه دقیق، پاسخگوی تقاضاها باشند چراکه ایجاد نارضایتی بین مردم آثار و تبعات زیادی برای نظام دارد.

وی با اشاره به نرخ واقعی بنزین در کشور نیز اظهار داشت: نرخ واقعی بنزین در کشور ۷۴۰ تومان است که ۶۵ تومان به شرکت ملی پخش و فرآورده‌های نفتی تعلق می‌گیرد و مابقی آن میان مردم در قالب قانون هدفمندی یارانه‌ها پرداخت می‌شود و می‌توان گفت در کشور بنزین کالایی استراتژیک محسوب می‌شود و افزایش قیمت آن به‌سادگی امکان‌پذیر نیست.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس یادآور شد: در لایحه بودجه سال آتی ۲۰ درصد افزایش نرخ نفت و گاز از سوی دولت لحاظ شده و این در حالی است که در خصوص افزایش نرخ بنزین هیچ‌گونه افزایش قیمتی صورت نمی‌گیرد.


محمد حسینی مالیات


  • 1 سال پیش


نظرات کاربران