پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

شهرستان آشتیان با معضل مهاجرت و کاهش جمعیت مواجه است

شهرستان آشتیان با معضل مهاجرت و کاهش جمعیت مواجه است

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی گفت: شهرستان آشتیان طی سال های اخیر با معضل مهاجرت و کاهش جمعیت مواجه بوده و در حال حاضر ۱۳درصد جمعیت آن را افراد بالای ۶۵ سال تشکیل می دهند.

رقیه یادگاری در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در آشتیان برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان آشتیان ۱۶ هزار و ۳۰۰ نفر جمعیت دارد که ۸۷۰۰ نفر جمعیت شهری و ۷۵۰۰ نفر جمعیت روستایی هستند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی افزود: تعداد بیکاران در آشتیان ۴۰۰ نفر و بر اساس آمار سال ۹۵ به میزان ۷.۶ درصد است و طبق سرشماری ها این شهرستان با کاهش جمعیت روبرو شده است. همچنین حدود ۱۳ درصد جمعیت آشتیان را مردان و زنان بالای ۶۵ سال تشکیل می دهند.

وی بیان داشت: از لحاظ ترکیب اشتغال نیز، ۳۶ درصد از مشاغل آشتیان در بخش کشاورزی، ۱۲ درصد در بخش صنعت، ۱۱ درصد در بخش ساختمان و بقیه نیز در بخش خدمات است.یک شهرک صنعتی و یک ناحیه صنعتی در آشتیان وجود دارد که از نظر زیرساخت کامل هستند.

وی ادامه داد: در شهرک صنعتی مذکور ۳۸ واحد به بهره‌برداری رسیده که در آن واحدها ۸۷۰ نفر جذب کار شده اند و در ناحیه صنعتی نیز دو واحد فعال است که ۲۲ نفر در این دو واحد مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در بخش معدن نیز، ۱۲ معدن با جذب ۵۲ نیرو فعالیت دارد که از این تعداد شش معدن در حوزه انواع فلزات به خصوص فلز روی است. همچنین شش استخر مربوط به تولید ماهیان سردابی در آشتیان فعالیت دارند.

یادگاری اضافه کرد: تعداد روستاهای منتخب سازمان برنامه و بودجه استان در موضوع طرح توسعه اشتغال زایی و اقتصادی آشتیان ۱۹ روستا است.

 


رقیه یادگاری آشتیان مهاجرت جمعیت


  • 1 سال پیش


نظرات کاربران