پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

آغاز تمرین مشترک مربیان امداد کوهستان هلال احمر ایران و صلیب سرخ آلمان

آغاز تمرین مشترک مربیان امداد کوهستان هلال احمر ایران و صلیب سرخ آلمان

آفتاب میهن

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آغاز دوره آموزش بین‌ المللی نجات از دیواره‌ های بلند با طناب داینیما با هدف تبادل تجربه، تخصص و تمرین مشترک مربیان امداد کوهستان هلال احمر ایران و صلیب سرخ آلمان خبر داد و گفت: این تمرین مشترک به منظور ارتقاء توان عملیاتی این مربیان امداد و نجات در کوهستان در حال انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی روز سه شنبه با اعلام این مطلب افزود: این دوره آموزشی تمرین مشترک و فرصتی برای تبادل تجربه میان مربیان ایرانی و آلمانی است با این تفاوت که در این دوره از طنابی که اخیراً توسط صلیب سرخ آلمان تهیه و معرفی شده است، برای صعود به دیواره‌هایی با ارتفاع ۴۰ تا ۱۰۰ متر استفاده می شود.

وی با اشاره به حضور ۱۷ نفر از مربیان امداد و نجات کوهستان در این دوره گفت: مربیان منتخب در این دوره کسانی هستند که در استان‌های خود بالاترین آمار حضور در عملیات کوهستان و حوادث را ثبت کرده و در برگزاری دوره‌های آموزشی و عملیات‌های مختلف همکاری خوبی را با سازمان امداد و نجات داشته‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات افزود: در این دوره پنج سر فصل مورد بررسی قرار می گیرد که شامل اصول کلی یا تئوری برای طناب داینیما، تمرین عملی داینیما، نجات ازدیواره‌های بلند، امداد و تکنیک «وی – رول»، تمرین عملیاتی و مانور مشترک در روز پایانی است.

سلیمی گفت: این دوره مانند همه دوره‌های مشترک جمعیت هلال‌احمر با صلیب سرخ آلمان برگزار می شود. کشور آلمان با اعزام ۴ نفر از مربیان حرفه‌ای، تحویل نمونه طناب و کار با این طناب به صورت عملیاتی کار با این طناب را آموزش می دهد و شرکت کنندگان آموزش‌های نجات از دیواره‌های بلند را با مربیان آلمانی تمرین می کنند.

وی با اشاره به اهمیت توان‌افزایی مربیان و تبادل تجربیات و دانش با کشورهای دیگر در حوزه امداد و نجات افزود: در صورت تأمین اعتبارات مالی، دوره‌های آموزشی بین‌المللی بیشتری برای مربیان کوهستان برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به همکاری خوب سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با فدراسیون کوهنوردی گفت: مربیان جمعیت هلال‌احمر و فدراسیون کوهنوردی مشترک هستند و از طرفی پیرو عقد تفاهم‌نامه مشترک سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با فدراسیون کوهنوردی، همکاری نزدیکی در حوزه و امداد کوهستان شده و بسیاری از مربیان جمعیت هلال‌احمر به عنوان مسئولان کارگروه‌های جست و جو و نجات فدراسیون در هیأت‌های استانی فعالیت دارند.

دوره آموزش بین المللی «نجات از دیواره‌های بلند با طناب داینیما» از امروز تا ۲۱ تیر ماه به مدت ۴ روز به میزبانی هلال‌احمر خراسان شمالی شهرستان آشخانه (درکش) آغاز و در حال برگزاری است.


هلال احمر صلیب سرخ تمرین مشترک


  • 4 ماه پیش


نظرات کاربران