پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

ناسا از اکتشافات در ماه و فناوری حفر معدن در سیارک‌ها حمایت می‌کند

ناسا از اکتشافات در ماه و فناوری حفر معدن در سیارک‌ها حمایت می‌کند

آفتاب میهن

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) قصد دارد با سرمایه‌گذاری قابل توجهی برای ابداع سیستم‌های پیشرفته از اکتشافات در عمق فضا حمایت کند.

ناسا ابتکارعملی موسوم به NIAC را به اجرا گذارده تا در قالب آن جوایزی به ارزش دو میلیون دلار در یک بازه زمانی دو ساله به طراحان فناوری‌های نوین اکتشاف در فضا اعطا شود. یکی از این طرح‌ها به تولید ماه نورد خودرانی اختصاص دارد که می‌تواند برای اکتشافات معدن در سطح ماه به کار رود و دیگری مربوط به یک سیستم رباتیک معدن کاوی است که آب و سایر ترکیبات آلی فرار را از درون سیارک‌ها استخراج می‌کند.

ناسا هزینه استخراج و انتقال هر ۴۵۰ گرم مواد معدنی از ماه به مدار زمین را در حدود ۱۰ هزار دلار برآورد کرده و در تلاش است به فناوری‌هایی دست یابد که هزینه این کار را باز هم کاهش دهد.

ماه نوردی که قرار است در سطح ماه به اکتشافات معدنی بپردازد، Skylight نام دارد و توسط «ویلیام ویتیکر» از دانشگاه کارنگیملون طراحی شده است. دوربین‌های این ماه نورد قادر به نقشه‌برداری سه بعدی از سطح ماه با کیفیت بالا خواهند بود. اینماه‌نورد برای کشف یخ و انواع مواد معدنی هم قابل استفاده خواهد بود.

سیستم رباتیک معدن کاوی در سیارک‌ها Mini Bee نام دارد که توسط «جوئل سرسل» از شرکت ترانس آسترا ابداع شده است. هر دوی این طرح‌ها هنوز در مراحل آغازین خود هستند و زمان به نتیجه رسیدن آنها هنوز مشخص نیست.


ماه ناسا حفر معدن


  • 3 ماه پیش


نظرات کاربران