پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

نسخه آزمایشی

سهم صادرات علمی را با توسعه روابط بین‌المللی ارتقاء دهیم

دکتر براری، معاون وزیر ارتباطات در بازدید از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی اظهار کرد: هم‌اکنون جمهوری اسلامی ایران در حوزه فضایی از توان علمی بالایی برخوردار است و مطابق اسناد بالادستی و برنامه چشم‌انداز 1404، باید رتبه اول منطقه در این حوزه باشیم. برای رسیدن به ای  ن مهم باید از حداکثر ظرفیت حوزه فضایی کشور استفاده شود تا با همدلی و تعامل بتوانیم به چشم‌انداز ترسیم شده در اسناد بالادستی این حوزه دست پیدا کنیم. توسعه بخش فضایی کشور در همه بخش‌ها، هدف اصلی سازمان فضایی ایران است و باید همه کمک کنیم تا نیازهای کشور در این حوزه مرتفع شود. سازمان فضایی تلاش خواهد کرد که سهم و مشارکت پژوهشگاه فضایی در برنامه توسعه فضایی کشور پررنگ‌تر شود و پژوهشگاه فضایی به عنوان نیروی محرک این بخش به ایفای نقش بپردازد. با استفاده از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود در این پژوهشگاه، سطح تعامل و همکاری‌های علمی و تحقیقاتی با دانشگاه‌ها توسعه یابد و بتوانیم شرکت‌های دانش‌بنیان را حمایت، تقویت و توانمند کنیم. با اجماعی که میان متولیان این حوزه شکل گرفته، تلاش خواهد شد با استفاده حداکثری از توان بومی کشور و دانش و نیروی متخصص داخلی بتوانیم فناوری‌های بدست آمده در کشور را به سمت خلق ثروت هدایت کنیم.

رئیس سازمان فضایی ایران ضمن تاکید بر اهمیت حضور حداکثری در مجامع بین‌المللی و تقویت ارتباطات با کشورهای صاحب فناوری و کشورهای منطقه گفت: ظرفیت بسیار مناسبی در خصوص تجاری‌سازی بخش فضایی در کشور وجود دارد و با تلاش‌هایی که در سال‌های گذشته انجام شده است، هم‌اکنون دانش در کشور ایجاد شده و صاحب فناوری‌هایی هستیم که می‌توانیم از آنها در جهت تولید ثروت برای جامعه بهره ببریم. لازم است با توسعه روابط بین‌المللی و دسترسی به بازارهای منطقه‌ای، سهم صادرات علمی خود را نیز ارتقاء دهیم.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان فضایی، در این بازدید دکتر براری به همراه معاونین و مدیران سازمان فضایی از بخش‌های مختلف و زیرساخت‌های موجود در پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی بازدید به عمل آوردند و گزارش‌های مربوط به پیشرفت پروژه‌ها و ظرفیت‌های موجود در این پژوهشکده توسط مدیران ذیربط ارائه شد.

  • 6 ماه پیش


نظرات کاربران