پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

ساخت یادمان ملاصدرا در شیراز را پیگیری می‌کنیم

ساخت یادمان ملاصدرا در شیراز را پیگیری می‌کنیم

آفتاب میهن

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: پیگیری‌های بسیاری برای راه اندازی کتابخانه یا ایجاد یک یادمان برای ملاصدرای شیرازی انجام شده است که امیدواریم بتوانیم این کار را به سرانجام برسانیم.

سید محمد حسینی در دیدار با آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در حرم مطهر شاهچراغ (ع) اظهار کرد: شهرستان‌های استان فارس ظرفیت بالایی از نظر فرهنگی دارند و این استان پهناور از ادبیان، علما و بزرگان برجسته‌ای بهره می‌برد.

در گذشته برنامه های مختلفی برای نکوداشت مفاخر فارس انجام دادیم و ظرفیت فرهنگی استان می طلبد که به این موضوع بیشتر پرداخته شود.

وی به استفاده و بهره‌برداری از منازل و اماکن تاریخی به منظور ایجاد رونق فرهنگی در کشور اشاره کرد و گفت:ما معتقدیم که با وجود اهمیت بحث های اقتصادی نباید نقش فرهنگ در جامعه نادیده گرفته شود و مسائل فرهنگی هم باید مورد توجه کافی قرار بگیرند.

بدون تردید با همکاری و همراهی مجلس و دولت کارهای بزرگی انجام خواهد شد. امیدواریم بودجه ۱۴۰۱هم در مجلس تصویب شود. زیرا اولین ریل‌گذاری دولت با همین بودجه آغاز می شود. 

آیت‌الله رئیسی زندگی خود را وقف خدمت به مردم کرده است و پیگیری مشکلات مردم به ویژه مسائل اقتصادی را در اولویت اصلی خود قرار داده اند و بر همین اساس هر هفته جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی برگزار می‌شود.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری چهارشنبه در آغاز سفری یکروزه با استقبال استاندار فارس وارد شیراز شد.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری در آغاز سفر به شیراز به زیارت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) مشرف شد.

حسینی در آیین سوگواری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حرم مطهر شاهچراغ (ع) سخنرانی کرد و با اساتید، نخبگان و اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در شیراز دیدار داشت./ایرنا


سید محمد حسینی شیراز یادبود ملاصدرا فارس لطف الله دژکام


  • 5 ماه پیش


نظرات کاربران