پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

آمریکا هیچ گام موثری برای برجام برنداشته است

آمریکا هیچ گام موثری برای برجام برنداشته است

آفتاب میهن

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که آمریکا هنوز هیچ گام عملی برای تغییر سیاست دوره پیشین خود در قبال ایران و احیای برجام انجام نداده است.

 "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه در نشست مطبوعاتی هفتگی افزود: موضوع بازنگری و یا افزودن موارد جدید به برجام مطرح نیست.در مذاکرات وین در زمینه توافق و هماهنگی ترتیب گام ها و اقدامات ایران و آمریکا برای احیای برجام تا حد زیادی پیشرفت حاصل شده است.امیدواریم که مذاکرات برای بازگشت آمریکا به برجام تا روز 14 ماه جولای ، ششمین سالروز امضای برجام با موفقیت به پایان برسد.

ما معتقدیم که همه اقدامات لازم برای احیای برجام در این سند که با زحمت و بهای زیاد بدست امده قید شده است.

روسیه به همراه سایر طرف های برجام برای پایان هر چه سریعتر و موفق روند مذاکرات تلاش می کند و امیدوار است که حداکثر تا ششمین سالروز امضای برجام این امر تحقق یابد. 

 وی با بیان اینکه این یک تمایل روانی است، اظهار کرد: ارزش واقعی کار دستیابی به نتایج خوب است که بدون شک برای بدست آوردن آن امیدوار هستیم.

در این سه ماه هیات های شرکت کننده در مذاکرات توانستند در هماهنگ کردن پارامترها و اقدام گام به گام برای احیای برجام به پیشرفت های قابل توجهی دست بیابند.

همچنین پاسخ و استمرار گام هایی که آمریکا و ایران باید بردارند مشخص شد و نیز امکان تثبیت تعهدهای مربوطه و تامین شرایط راستی آزمایی آن بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

 به گفته زاخارووا، در کنار تجدیدنظر و بازنگری کامل در تحریم های ضدایرانی اعمال شده از سوی آمریکا که با برجام و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل مغایرت دارد، اقدامات برای راستی آزمایی و بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران در ابعادی که در برجام به آن اشاره شده است اهمیت بسیار زیاد دارد.

 راز بقا و حفظ موجودیت برجام در این است که این توافق ها جایگزین منطقی دیگری ندارد و بدون آن تدابیر امنیتی آسیب پذیرتر می شوند.

انتظار می رود هفتمین دور مذاکرات درباره توافق هسته ای ایران در وین برگزار شود./ایرنا


برجام آمریکا


  • 22 روز پیش


نظرات کاربران