پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

ژاپن استفاده از رمدسیویر را برای مبتلایان خفیف به کرونا تایید کرد

ژاپن استفاده از رمدسیویر را برای مبتلایان خفیف به کرونا تایید کرد

آفتاب میهن

ژاپن تصمیم گرفته است داروی ضد ویروس رمدسیویر را نه تنها برای درمان مبتلایان به کرونا که وضعیتشان وخیم است، بلکه برای درمان مبتلایان خفیف نیز مورد استفاده قرار دهد.

تلویزیون ژاپن روز یکشنبه اعلام کرد این کشور ماه مه ۲۰۲۰ / اردیبهشت ۱۳۹۹/ اجازه تایید سریع این دارو برای درمان مبتلایان به کرونا را صادر کرد اما استفاده از آن اصولا محدود به بیمارانی می شد که به دستگاه تنفس مصنوعی یا دستگاه کمکی قلب و ریه (ECMO) وصل شده بودند.

داده های بیشتری از استفاده آزمایشی از این دارو را از شرکت تولید کننده آن دریافت کرده است و کارایی آن را برای درمان مبتلایان به کرونا که وضعیتشان وخیم نیست نیز تایید کرده است. بدین ترتیب، رمدسیویر برای درمان بیماران مبتلا به ذات الریه با علائم خفیف نیز در دسترس خواهد بود.

نوامبر گذشته، /آبان ۱۳۹۹/  سازمان جهانی بهداشت توصیه می کرد که از این دارو برای درمان بیماران بستری شده مبتلا به کرونا استفاده نشود. این سازمان گفته بود رمدیسیور هیچ تاثیر مهمی بر پیشگیری از مرگ یا کوتاهتر شدن طول دوره درمان ندارد.

اما وزارت بهداشت ژاپن می گوید شیوه نامه سازمان جهانی بهداشت بر ارزیابی این وزارتخانه از این دارو تاثیر گذار نیست.

تعداد کل جان باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در ژاپن از چهار هزار نفر فراتر رفت. تا کنون نیز ۲۸۶ هزار تن در این کشور به کرونا مبتلا شده اند./ایرنا


کرونا رمدسیویر


  • 9 روز پیش


نظرات کاربران