پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

درخشش عکاسان ایرانی در یک رقابت معتبر بین‌المللی

درخشش عکاسان ایرانی در یک رقابت معتبر بین‌المللی

آفتاب میهن

اسامی برگزیدگان «رقابت عکاسی سی‌ینا ۲۰۲۰» (Siena International Photo Award) در حالی اعلام شد که نام‌هایی آشنا از عکاسان ایرانی نیز در آن به چشم می‌خورد.

مسابقه عکاسی سی‌ینا یکی از بزرگترین رقابت‌های عکاسی جهان است با بیشترین میزان مشارکت بین‌المللی. برگزیدگان این مسابقه عکاسی امسال از بین ۴۸ هزار عکس ارسالی از عکاسان آماتور و حرفه‌ای ۱۵۶ کشور جهان انتخاب و معرفی شدند.

جایزه عکس سال سی‌ینا با عکسی از شیرهای دریایی که در مجاورت یک کوه یخ شناور درون آب شنا می‌کنند، به گرگ لوکور عکاس فرانسوی رسید.

عکاسان ایرانی نیز از این رقابت دست پر بیرون آمدند. امیرمهدی نجفلو شهپر با عکس نیایش از اقامه نماز عید فطر در همدان، رتبه اول بخش سفر و ماجراجویی مسابقه عکاسی سی‌ینا را به دست آورد. مجید حجتی نیز با عکسی از بازگشت آب به زاینده رود توانست عنوان اثر تحسین شده در این شاخه رقابت را از آن خود کند.

در شاخه چهره‌ها و شخصیت‌های جالب نیز فتاح ذی نوری با عکس تابو جایگاه دوم را از آن خود کرد و پیمان نادری با لورکا: دختر فراموش شده در تاریخ هنر عنوان اثر تحسین شده را به دست آورد.

در شاخه عکاسی خبری و مستند نیز عکس مادر از حسن قاعدی با موضوع مادری که به خانه ویرانه خود در حمص سوریه بازگشته، مستحق عنوان اثر تحسین شده شناخته شد.

/ایرنا


عکاسی عکاس حوزه هنری


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران