پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

آمریکا با تحریم ایران به اعتبار سازمان ملل ضربه می‌زند

آمریکا با تحریم ایران به اعتبار سازمان ملل ضربه می‌زند

آفتاب میهن

رئیس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه اعلام کرد که آمریکا با تحریم‌های ضدایرانی به اعتبار سازمان ملل متحد ضربه می‌زند.

به نقل از خبرگزاری دولتی تاس، «لئونید سلوتسکی» روز دوشنبه در واکنش به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای تحریم ایران، گفت: آمریکا با وضع تحریم های فراملی در مورد ایران، خود را در مقابل جامعه جهانی قرار می دهد و اعتبار سازمان ملل را مخدوش می کند. 

آمریکا به هیچ وجه اجازه قانونی ندارد با وضع کردن تحریم های فراملی علیه ایران، نقش شورای امنیت سازمان ملل را برعهده بگیرد. 

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ دستور تحریم کسانی که به ارسال اسلحه غیرهسته ای به ایران می پردازند را صادر کرده است. 

به گفته سلوتسکی، آمریکا تلاش می کند وضعی به وجود آید که بقیه کشورها با ساز این کشور برقصند. این چالش مستقیم برای قوانین بین المللی و سازمان ملل است و این چالش نباید بدون پاسخ بماند. 

رئیس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه تصریح کرد: آمریکا در تلاش برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران از طریق شورای امنیت متحمل شکست شد. اما ترامپ با دستور خود تصمیم گرفت تا محدودیت تسلیحاتی ایران را احیا کند.

چنین به نظر می رسد که تصمیم سازمان ملل برای آمریکا هیچ اهمیتی ندارد./ایرنا


ایران سازمان ملل آمریکا


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران