پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

استاندار مرکزی: تمام مسئولین استان در تلاش هستند که با تمام ظرفیت مشکلات این واحدهای بزرگ تولیدی را رفع کنند

استاندار مرکزی: تمام مسئولین استان در تلاش هستند که با تمام ظرفیت مشکلات این واحدهای بزرگ تولیدی را رفع کنند

آفتاب میهن

سید علی آقازاده در آیین افتتاح نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران در نیم‌ ور محلات اظهار کرد: ۳۰۰ کارخانه سنگ در شهرستان محلات وجود دارد که متأسفانه بیش از نیمی از آنها تعطیل هستند که یک بخش از این تعطیلی به رکود صنعت ساختمان برمی‌گردد و از دیگر دلایل عدم توجه و سوء مدیریت در فعالیت مؤثر در صادرات محصولات تولیدی است که نباید در این خصوص غافل شد. تمامی فعالان اقتصادی باید به صادرات، تسهیل در صادرات و بازاریابی توجه ویژه داشته باشند و هدف صادرات باید تمام کشورها باشد تا بتوان کمبود ناشی از درآمدهای سنگ فرآوری شده و خام را جبران کرد.

نماینده عالی دولت در استان گفت: ایران دارای ذخایر سنگ بالایی است اما تاکنون نتوانستیم به سهم و جایگاه واقعی خود دست یابیم و در این راستا بخش دولت همراه بخش خصوصی است.

آقازاده با بیان اینکه شورای معادن در استان‌ها فعال شده است، افزود: می‌توان در راستای بهبود وضعیت سنگ از مجموع اختیاراتی که داریم بیشترین بهره‌گیری را داشته باشیم. استان مرکزی به‌ویژه شهرستان محلات و نیم‌ور به لحاظ وجود معادن سنگ به‌ویژه سنگ تراورتن منحصر به فرد است و شهره جهانی دارد و این شهرستان همچنین در حوزه تولید گل و گیاه و ماهیان زینتی نیز سرآمد است.

استاندار استان مرکزی با اشاره به نحوه واگذاری شرکت هپکو نیز گفت: این صنعت متعلق به کشور است و مقرر شده واگذاری این واحد بزرگ تولیدی به کنسرسیومی از فعالین و انجمن‌های سنگ معدن صورت گیرد که این مهم در حال مذاکره و پیگیری است.

آقازاده با اشاره به پردازش مرکز آمار ایران در خصوص نرخ بیکاری در تابستان سال جاری گفت: در تابستان سال جاری نرخ بیکاری استان مرکزی ۸.۳ درصد بوده و این در حالی است که مشابه سال گذشته این میزان ۹.۴ درصد بوده است که این آمار نشان می‌دهد عملکرد استان در کاهش نرخ بیکاری مناسب بوده است. سال گذشته ۵۹ واحد تولیدی استان دارای حقوق معوقه بودند که در سال جاری به ۴۰ واحد معادل ۳۳ درصد کاهش یافته است.

وی تأکید کرد: وجود مشکلات واحدهای صنعتی دغدغه و درد مسئولین است که مشکلات کنونی این دو واحد تولیدی به مدیریت و عدم تولید محصول است. شرکت آذرآب می‌تواند تحریم‌های علیه ایران را به‌ویژه در صنایع پتروشیمی، نیروگاهی، نفت و پالایشگاه دور بزند و بیشتر نیاز کشور را در تجهیزات سنگین برآورده کند؛ اما به دلیل غفلت و بی‌تدبیری سهامداران شاهد این مشکلات هستیم. تمام مسئولین استان در تلاش هستند که با تمام ظرفیت مشکلات این واحدهای بزرگ تولیدی را رفع کنند.


ظرفیت سید علی آقازاده نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران
نظرات کاربران