پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

رییس سازمان انرژی اتمی : ما ظرف سه هفته آینده، قسمت سنگین رآکتور آب اراک را راه‌ اندازی خواهیم کرد

رییس سازمان انرژی اتمی : ما ظرف سه هفته آینده، قسمت سنگین رآکتور آب اراک را راه‌ اندازی خواهیم کرد

آفتاب میهن

علی اکبر صالحی در گفت‌وگویی ویدئویی که خانه ملت آن را منتشر کرده است، با بیان این‌که «خبر خوبی را اعلام می‌کند»، گفت: ما ظرف یک تا سه هفته آینده، قسمت سنگین رآکتور آب اراک را راه‌اندازی خواهیم کرد.

وی با این توضیح که رآکتور اراک یک قسمت اولیه و یک قسمت ثانویه دارد که بخش عمده‌ای از فرآیندها در قسمت ثانویه انجام می‌شود، افزود: الحمدالله دوستان توانسته‌اند در  چهار سال گذشته قسمت ثانویه را به جایی برسانند که ما بتوانیم ظرف دو تا سه هفته آینده قسمت سنگین رآکتور آب اراک را راه‌اندازی کنیم. ماشین جایگذاری و جابجایی سوخت هم که ناقص و بعدی از آن کامل نبود، کامل شده و ظرف دو تا سه هفته آینده نصب خواهد شد.

رییس سازمان انرژی اتمی درباره ساخت راکتور دو و سه بوشهر هم که دو سال است شروع شده خبر داد: برنامه ریزی شده که برای سال 1404 رآکتور دوم و 1406 رآکتور سوم راه اندازی شود. بر اساس گزارش ارائه داده شده رآکتور دو طبق زمانبندی پیش می رود و الان بزرگترین کارگاه صنعتی کشور در بوشهر است. مردم عزیز ما باید بدانند که بزرگترین پروژه صنعتی کشور از نظر دلاری نیز در بوشهر بوده و 10 میلیارد دلار ارزش آن پروژه است و انتظار داریم که صدا و سیما نیز به لحاظ تبلیغاتی فعالانه‌ تری ورود پیدا کرده و این خبر مسرت بخش را به گوش مردم برساند.


رییس سازمان انرژی اتمی رآکتور آب اراک
نظرات کاربران