پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

طرح ۵۸ متری اراک لغو شد

طرح ۵۸ متری اراک لغو شد

آفتاب میهن

طرح ۵۸ متری اراک صبح روز جاری در نشست شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با رای اعضای این شورا لغو شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: طرح ۵۸ متری اراک در نشست شورای عالی شهرسازی و معماری کشور با حضور اعضای کشوری و استاندار مرکزی، مدیرکل راه شهرسازی و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، شهردار و رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک در تهران مورد بررسی قرار گرفت که این طرح با رأی اعضا لغو شد.

«مهدی زندیه وکیلی» ادامه داد: در نشست شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب شد که دستگاه‌های مسئول استان مرکزی و شهرستان اراک تا یک ماه آینده طرح جایگزین ۵۸ متری را ارائه و برای تصویب نهایی به این شورا ارسال کنند.

وی افزود: مشاور طرح ۵۸ متری وظیفه دارد نسبت به ارائه طرح جایگزین این طرح برای کاهش آلودگی هوای اراک و همچنین کاهش بار ترافیک منطقه جنوب غربی این شهر در اسرع وقت اقدام کند.

این طرح با هدف روانسازی ترافیک و ایجاد روند تکمیل شبکه معابر شهری از سال ۸۱ پیش بینی و توسط شورای عالی شهرسازی و معماری کشور مصوب و ابلاغ شده بود.

بر اساس مختصات این طرح تملک ۲۱۸ پلاک به شعاع ۲ کیلومتری از میدان ولی عصر (عج) تا خیابان میرزای شیرازی در دستور کار بوده که با گذشت بیش از ۱۷ سال اجرایی نشد.


اراک 58 متری
نظرات کاربران