پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

اتکا به ظرفیت های داخلی راه عبور از مشکلات اقتصادی است

اتکا به ظرفیت های داخلی راه عبور از مشکلات اقتصادی است

آفتاب میهن

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اتکا به داشته ها و ظرفیت های داخلی راه عبور از مشکلات اقتصادی و بی اثر کردن توطئه های شوم دشمنان است.

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» در خطبه‌های نماز جمعه اراک افزود: کشور باید به سمت رونق تولید و صنعت حرکت کند و تکیه بر حوزه دانش فنی و دستاوردهای فناوری نو بومی شده باید محور این فعالیت ها قرار گیرد.

وی اظهار داشت: استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور است و وجود سه هزار واحد صنعتی در این استان فرصتی است که باید غنیمت دانسته شود و با برنامه و حمایت های مؤثر رونق اقتصادی در این خطه روز به روز بیشتر شود.

امام جمعه اراک گفت: دولت، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و تحقیقاتی در قبال رشد و پویایی صنایع وظایفی برعهده دارند که عمل به آن می‌تواند بالندگی صنایع را به همراه داشته باشد.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: کشور نباید با واردات کالا اداره شود چراکه این مهم به پایه و اصل اقتصاد آسیب جدی وارد می‌کند.

وی اظهار داشت: بومی سازی فناوری تکلیف جدی امروز است و باید با اتکا به سرمایه های خودی دشمنان را مایوس کرده و با توسعه صادرات اقتدار کشور را چندین برابر افزایش داد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش ادامه گفت: حج نسخه منحصر به فرد جامعه اسلامی است و در این فریضه معنوی ۸۶ هزار ایرانی حضور دارند که یک هزار و ۴۰۰ نفر از استان مرکزی در قالب ۱۱ کاروان را شامل می‌شود.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار داشت: دولت آل سعود وظیفه دارد نظم و امنیت را در مناسک حج برقرار و از امنیتی کردن آن بپرهیزد.


مشکلات اقتصادی
نظرات کاربران