پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

کارنامه استان مرکزی در رونق تولید صنایع مشکل دار موفقیت آمیز است

کارنامه استان مرکزی در رونق تولید صنایع مشکل دار موفقیت آمیز است

آفتاب میهن

استاندار مرکزی گفت: کارنامه این استان در شاخص های رونق بخشی به تولید در صنایع مشکل دار و کاهش تعدیل نیرو و تعطیلی واحدهای صنعتی در سال گذشته موفق است.

«سید علی آقازاده» در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی مشترک استان مرکزی و شهرستان ساوه که در شرکت زرین بافت شهر صنعتی کاوه برگزار شد، افزود: میزان نیروهای تعدیل شده در واحدهای صنعتی استان و همچنین شمار واحدهای تعطیل شده استان در سال قبل نسبت به میانگین کشوری کمتر بوده است.

وی افزود: میزان تسهیلات جذب شده برای رونق تولید در استان مرکزی پارسال از ۱۲ هزار میلیارد ریال به ۱۷ هزار میلیارد ریال افزایش یافته که نتیجه آن افزایش اشتغال و تولید در صنایع بود.

وی گفت: در سال جاری نیز باید با سختکوشی همچنان در صدد تحقق منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر رونق تولید بود زیرا مواردی مانند کاهش ارزش پول ملی و گران شدن مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌ها و شرایط را برای فعالیت واحدهای صنعتی با مشکلاتی مواجه کرده است.

استاندار مرکزی گفت: تولیدکنندگان استان با مشکل تأمین سرمایه و محدودیت منابع مالی و اقتصادی مواجه هستند که این مسئله رسالت و وظایف مسئولان را در سال جاری سنگین‌تر از قبل کرده است.

وی تاکید کرد: از راهکارها تأمین منابع مورد نیاز سرمایه در گردش واحدهای صنعتی با همکاری بانک‌های عامل است که در این زمینه می‌طلبد اهتمام و اراده جدی در میان همه دست اندرکاران وجود داشته باشد.

آقازاده افزود: یکی از اهداف سفر به شهرستان ساوه بررسی و رفع مشکلات واحد کاریزان خودرو است که با حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری مشکلاتی در زمینه عوارض شهرداری دارد و قرار است در این خصوص تصمیم گیری های راهبردی انجام شود.

وی با اشاره به بازدید از شرکت سیانا که در زمینه تولید مواد غذایی فعالیت می‌کند، گفت: این شرکت از برندهای معتبر و خوش آوازه صنایع غذایی کشور است و اکنون تنها با ۲ درصد از ظرفیت فعالیت می‌کند و همه تلاش بر این است که مشکلات این واحد در زمینه تأمین اجتماعی. و نیاز به تسهیلات ا برطرف شده و دوباره به چرخه فعالیت برگردد.

استاندار مرکزی همچنین از سفر مجدد در یک ماه آینده به شهرستان ساوه و تشکیل جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در حوزه نوبران و غرق آباد خبر داد و گفت: اجرایی شدن مصوبات ااین نشست با جدیت دنبال می‌شود.


استان مرکزی رونق تولید استاندار استان مرکزی علی آقازاده
نظرات کاربران