پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

تحکیم بنیان خانواده تکلیف اولویت دار مدیریت اجتماعی است

تحکیم بنیان خانواده تکلیف اولویت دار مدیریت اجتماعی است

آفتاب میهن

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: اصلاح الگوهای رفتاری، تلاش برای افزایش ازدواج و کاهش طلاق و در نهایت تحکیم بنیان خانواده تکلیف اولویت دار مدیریت اجتماعی کارآمد است.

«بهروز اکرمی» روز دوشنبه در نشست کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی در محل استانداری، افزود: طلاق و کاهش ازدواج معضلاتی هستند که باید در سایه راهبردهای کارشناسی و با همراهی صاحب نظران و نهادهای مسئول برای آنها چاره اندیشی کرد.

وی ادامه داد: دلایل افزایش یا کاهش ازدواج باید به صورت کارشناسی و علمی از سوی دستگاه های مربوطه با همکاری دانشگاه ها مشخص شود و با راهکارهای منطقی و علمی به کارگروه استان ارجاع شده تا در این کارگروه تصمیم گیری های لازم انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: خانواده از نهادهای مهم آموزشی جامعه است که باید از ظرفیت های آن در سوگیری برنامه های توسعه محور، اصلاح رفتارهای نادرست و افزایش همگرایی و انسجام اجتماعی و فرهنگی بهره برد.

اکرمی ادامه داد: تلاش برای افزایش نرخ ازدواج مهمترین رکن حمایت از کانون خانواده است که تمامی دستگاه های اجرایی باید در این زمینه مشارکت گسترده داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان مرکزی دومین استان پیر کشور است، بیان کرد: پیری جامعه مسئولیت دستگاه های اجرایی را سنگین‌تر از گذشته می‌کند چرا که تمامی دستگاه های مختلف باید برای رفاه، بهداشت و درمان سالمندان و بازنشستگان برنامه های مدون داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: سالمندان به عنوان بخشی از جامعه که جمعیت آنان روبه افزایش است، مشکلات متعددی دارند که از جمله به مقوله سلامتی، استقلال و احساس تنهایی مربوط می‌شود و شهرداری‌ها و دستگاه های خدماتی باید در برنامه های عمران و مبلمان شهری زمینه حضور هر چه بیشتر سالمندان را در جامعه فراهم کنند.

اکرمی اضافه کرد: حفظ شان، کرامت و استقلال سالمندان از ضروریاتی است که باید توسط خانواده و جامعه رعایت شود و مسئولیت دستگاه های اجرایی در این بخش سنگین‌تر از دیگر اقشار جامعه است.

وی در خصوص کنترل آسیب‌های اجتماعی نیز گفت: در این بخش هیچ آمار و گزارش کامل و دقیقی در هیچ کشوری وجود ندارد و آمار و اطلاعات ارائه شده یک نوع زنگ خطر برای مسئولان است تا برای کنترل انواع آسیب‌های اجتماعی برنامه های مدون و کاربردی تدوین کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: دلایل افزایش جرایم مختلف و آسیب‌های اجتماعی باید از سوی دستگاه های مسئول مشخص و در کارگروه‌های استانی تصمیم گیری شود.


بنیان خانواده مدیریت اجتماعی
نظرات کاربران