پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

جمهوری اسلامی ایران از کشورهای موفق در مبارزه با ترانزیت مواد مخدر است

جمهوری اسلامی ایران از کشورهای موفق در مبارزه با ترانزیت مواد مخدر است

آفتاب میهن

استاندار مرکزی گفت: جمهوری اسلامی ایران از کشورهای موفق در مبارزه با ترانزیت مواد مخدر محسوب می شود و در این راه سه هزار شهید تقدیم کرده است.

سید «علی آقازاده» روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی افزود: ۱۰ هزار تن مواد مخدر سالانه در همسایگی ایران تولید می‌شود که یک هزار تن آن معادل ۱۰ درصد توسط جمهوری اسلامی ایران کشف و ترانزیت آن متوقف می‌شود.

وی ادامه داد: ایران با انجام اقدامات و فعالیت‌های عملیاتی و صرف هزینه‌های مالی و انسانی توانسته در مقابله و ترانزیت با مواد افیونی کارنامه قابل قبول داشته باشد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: قرار گرفتن ایران در کانون ترانزیت و مصرف مواد مخدر موجب شده آسیب‌های زیادی از این حوزه را متحمل شود و کشورهای هدف باید سهم خود را برای مقابله و جلوگیری از ترانزیت این مواد به آن کشورها را پرداخت کنند.

آقازاده، مشکلات اقتصادی و نبود اشتغال را از جمله مهمترین عوامل شیوع اعتیاد در کشور دانست و گفت: بروز افسردگی به دلیل مشکلات اقتصادی و کم بودن فرصت‌های شغلی برای جوانان از جمله مهمترین مشکلات افزایش اعتیاد و کاهش سن مصرف مواد مخدر در استان و کشور است و به همین دلیل مهار آسیب اعتیاد در سرفصل‌های تکلیفی مهم است و مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید دارد.

وی با تاکید بر افزایش جمع آوری معتادان متجاهر توسط نیروی انتظامی و شهرداری‌های استان مرکزی، افزود: می طلبد که برای جلوگیری از تبلیغات منفی در جامعه جمع آوری و نگهداری آنان در اردوگاه‌ها افزایش یابد.


استاندار استان مرکزی علی آقازاده
نظرات کاربران