پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

توجه جدی به مبارزه با فساد و ترویج اخلاق‌مداری در جامعه ضروری است

توجه جدی به مبارزه با فساد و ترویج اخلاق‌مداری در جامعه ضروری است

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس اراک اظهار داشت: بند اول اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی بر ضرورت اشاعه اخلاق مداری و ایمان، مبارزه با هر گونه فساد در جامعه و همچنین زمینه سازی شرایط و به کارگیری امکانات برای نیل به این هدف مهم تاکید کرده است. ارتقای دینی و معنوی جامعه و وجود عفاف و پرهیز از بی بند و باری در نهایت تحکیم بنیان خانواده را به دنبال دارد که همواره از اصلی ترین موضوعات مورد توجه در جامعه است. امروز بایستی با فساد و همچنین بی بند و باری در جامعه مقابله کنیم و به آن اجازه رشد ندهیم، دولت نیز در این زمینه باید برنامه ریزی های مدون و اجرایی داشته باشد چرا که این مساله با تحقق عدالت محوری مرتبط است. یکی از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی حمایت از دین و اخلاق مداری در جامعه و مبارزه با بی بند و باری و فساد بود بنابراین امروز نیز باید همین موضوع را سرلوحه کار خود قرار دهیم. در حال حاضر فضای مجازی به یکی از عوامل آسیب زننده در بحث عفاف و ارتقای معنوی جامعه و تحکیم بنیان خانواده تبدیل شده که باید این آسیب ها تحت کنترل قرار بگیرد و اجازه ندهیم به فرهنگ جامعه صدمه بزند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: در موضوع عفاف و حجاب، امروز شاهد آن هستیم که بیش از ۸۰هزار زن در حوزه های عملیه سراسر کشور در حال تحصیل علوم دینی هستند که از این تعداد دو هزار و ۵۰۰ زن در مدارس علمیه استان مرکزی علوم دینی را فرامی گیرند.

دری نجف آبادی ادامه داد: اگر چه در این رابطه باید بسیار قوی تر و منسجم تر از وضعیت کنونی عمل کنیم اما همین تعداد نیز ظرفیت قابل توجهی است که می تواند ارتقای فرهنگ و دینی جامعه را رقم بزند.

وی با اشاره به اینکه در سالروز ولادت دخت نبی مکرم اسلام(ص)، حضرت فاطمه زهرا(س) قرار داریم، اضافه کرد: آن بانوی بزرگوار برای تمام مردم و در تمام اعصار، یک الگو و اسوه بی بدیل و همچنین نماد عفت و پاکدامنی است.

امام جمعه اراک گفت: در دوران عمر پربرکت آن بانوی بزرگ، بسیاری از مردم قدم برداشتن در مسیرهای غلط را با وجود روشنگری های حضرت فاطمه(س)، سرلوحه کار خود قرار دادند و دخت نبی مکرم اسلام(ص) را از خود رنجاندند. این مساله در جامعه امروز هم جاری است و گاها ما مشاهده می کنیم که برخی در جامعه به جای آن که از شهدا و بزرگان درس بیاموزند و آنها را الگوی خود قرار دهند، به بیراهه رفته اند.نظرات کاربران