پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

وضعیت درختان اراک از آنفولانزای اخیر هم حادتر است

وضعیت درختان اراک از آنفولانزای اخیر هم حادتر است

کاوه فلاک افلاکی، رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک عصر روز شنبه در صحن رسمی شورای اسلامی کلانشهر اراک با تبریک روز مهندس گفت: ۵ اسفندماه ماه به پاس خدمت ارزشمند خواجه نصیرالدین طوسی تحت عنوان روز مهندس نامگذاری شده است.

فلک افلاکی اظهار کرد: با تصویب لایحه بودجه سال آینده شهرداری اراک، کار شورای اسلامی به روال قبل برگشته است.

برخی به دنبال کم رنگ کردن نقش شوراها در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها هستند، در حالیکه شوراها بر اساس قانون تکشیل شده اند و در قانون برای آنها وظایف تعریف شده است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک بیان کرد: براساس تصمیمات قانون‌گذار استانداران، فرمانداران، بخشدران و سایر مدیران دولتی ملزم به رعایت تصمیمات شورای شهر هستند.

داوود تاجران، شهردار کلانشهر اراک با اشاره به اینکه وضعیت درختان اراک از آنفولانزای اخیر هم حادتر است، گفت: به دلیل اینکه سال های قبل کار هرس، سم‌پاشی و تغذیه درختان به خوبی انجام نشده است اکثر درختان اراک آفت زده شده اند و اگر به آنها رسیدگی نشود تهدید بزرگی برای فضای سبز اراک خواهد بود.

 

تاجران با تاکید بر اینکه کار هرس و جوان سازی درختان توسط اکیپ های مختلفی در حال انجام است، اظهار کرد: از شهروندان و سازمان های مردم نهاد انتظار داریم با صبر و شکیبایی بیشتر اجازه دهند شهرداری این اقدامات را انجام دهد.

 

وی با اشاره به اینکه سابقه ۴۰ سال مدیریتم را به عنوان آبرو گرو گذاشته ام تا کار هرس درختان را انجام بدهم، ادامه داد: اجازه بدهیم کار انجام شود اگر نتیجه مناسب را در فصل بهار نداشت پیگیر خطاهای صورت گرفته در این زمینه باشیم.

 

شهردار کلانشهر اراک با اشاره به اینکه بیشتر وقت شهرداری صرف پاسخ به ایرادات و انتقادات از برنامه می‌شود، افزود: هر کاری که شهرداری آغاز می کند با مسائل و مباحث مختلفی روبه رو می شود که این موضوعات توان اجرای به موقع را از شهرداری گرفته است.نظرات کاربران