پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۲ درصد از اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی کشور برای بخش فرهنگ در نظر گرفته شده است

۲ درصد از اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی کشور برای بخش فرهنگ در نظر گرفته شده است

آفتاب میهن

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مقرر شده بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۱، سال آتی کشور ۲ درصد از مجموع اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی به حوزه فرهنگ کشور اختصاص یابد.

« محمدمهدی اسماعیلی» در جریان سفر به استان مرکزی و در محل پاویون در پاسخ به سوال اختصاصی ایرنا افزود: در کنار کارهای معمول، ردیف‌ها و تبصره‌های سال‌های گذشته و با وجود مشکلات و بستن بودجه در سال اول دولت سیزدهم، اقدام ارزشمندی در بودجه دولت صورت گرفته است.

اختصاص ۲ درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی به بخش فرهنگ می‌تواند تحول آفرین باشد و پیش‌بینی می‌شود این اقدام دولت ۲ رویکرد را ایجاد کند.

اول اینکه مدیریت و سیاست‌گذاری واحدی در هزینه کرد دستگاه‌های اجرایی به وجود می‌آورد.

این هزینه‌ها از قبل بود و اغلب دستگاه‌ها این هزینه‌ها را داشتند اما خارج از مدیریت متمرکز بود.

دوم اینکه، این اقدام جهشی در اعتبارات فرهنگی ایجاد می‌کند که کمک می‌کند بخشی از عقب ماندگی‌های حوزه فرهنگی و هنری در سال‌های اخیر از این طریق جبران شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: به سبب پیشینه تاریخی و فرهنگی بسیار بالای استان مرکزی و شهرستان اراک در این استان حضور پیدا کردم.

در سفرهای استانی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داریم بنا بر این است که به همه حوزه‌های فرهنگی و تمدنی کشور سرکشی کنیم و با اهالی فرهنگ و هنر شهرستان‌ها و استان ها گفت و گو کنیم.

بازدید از طرح‌های فرهنگی و هنری در استان‌ها از دیگر اهداف است و در این سفر هم همین برنامه‌ها پیش‌بینی شده و امیداست این سفر یک مقدمه برای سفر بعدی رییس جمهور به استان مرکزی باشد.

امید است بتوان در این سفر موضوعات و پروژه‌های فرهنگی که نیاز به حمایت ویژه دارد را با استاندار مرکزی جمع بندی کرده و در سفر رییس جمهور در شمار طرح‌های مصوب پیشنهاد دهیم./ایرنا


استان مرکزی اراک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی محمدمهدی اسماعیلی
نظرات کاربران