پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

شهید سلیمانی مرزهای دفاعی و امنیتی کشور را هزاران کیلومتر افزایش داد

شهید سلیمانی مرزهای دفاعی و امنیتی کشور را هزاران کیلومتر افزایش داد

آفتاب میهن

استاندار مرکزی گفت: شهدای جان بر کف انقلاب اسلامی به ویژه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گستره امنیتی، دفاعی و سیاسی کشور را به صدها کیلومتر فراتر از مرزهای جغرافیایی افزایش دادند.

 «فرزاد مخلص الائمه» در نشست هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی افزود: در حوزه ژئوپلوتیک ۲ مفهوم تحت عنوان "مرز سیاسی و جغرافیایی" و "سرحدات" در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، دفاعی و امنیتی وجود دارد؛ مرزهای سیاسی بر اساس پروتکل‌های بین‌المللی مشخص بوده و جابه‌جایی آن عملا جز با جنگ و اشغال‌گری امکان‌پذیر نیست.

اما سرحدات در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، امنیتی و امثالهم قابل جابه جایی بوده و گاهی از مرزهای جغرافیایی فراتر می‌رود.

سرحدات جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاعی، نظامی و سیاسی به همت و برکت شهدای انقلاب اسلامی به ویژه سردار شهید قاسم سلیمانی و شهید تهرانی مقدم اکنون صدها کیلومتر جلو رفته است.

مخلص الائمه با یادآوری اشغال برخی استان‌های کشور توسط رژیم بعثی عراق و آزادی کامل این استان‌ها توسط رزمندگان اسلام خاطرنشان کرد: اکنون مرزها و سرحدات جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب و شهدا از امنیت کامل برخوردار است.

اکنون جمهوری اسلامی ایران به برکت درایت و رهبری مدبرانه رهبر معظم انقلاب، شهدای اسلام از جمله حاج قاسم سلیمانی و شهید طهرانی مقدم به گونه‌ای شده که توازن امنیت جهان و قدرت‌های سیاسی به نفع کشور ایجاد شده است.

اکنون امنیت سایر کشورها به امنیت جمهوری اسلامی ایران گره خورده است.

تأمین و تضمین عدالت، امنیت، هدایت، رفاه و آزادی مبتنی بر نگاه دینی از جمله مهمترین وظایف دولت‌ها و حکومت‌ها بوده و دولت و حکومت خود را موظف به تحقق آن می‌داند.

آموزش عالی و آموزش و پرورش از جمله دستگاه‌های خدماتی هدایتی کشور هستند که در دل دولت قرار دارند.

دانشگاه فرهنگیان در چارچوب کلی وظایف، یک نقش کلیدی دارد که در واقع زیر ساخت آموزش و پرورش کشور و به تعبیر مقام معظم رهبری کانون ثقل آن محسوب می‌شود./ایرنا


استان مرکزی اراک استاندار مرکزی حاج قاسم سلیمانی
نظرات کاربران