پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

فلسفه نمایندگی ولی فقیه در سپاه، تقویت بصیرت دینی و روحیه جهادی است

فلسفه نمایندگی ولی فقیه در سپاه، تقویت بصیرت دینی و روحیه جهادی است

آفتاب میهن

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: فلسفه وجودی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران، تقویت معنویت دینی، انقلابی و روحیه جهادی است و سپاه را در مسیر ارزش‌های اسلامی هدایت می‌کند.

سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» در آئین تکریم و معارفه معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهادی مردمی، ولایی، انقلابی و جهادی است که این ماهیت موجب شده سپاه در ماموریت‌هایش موفق عمل کند و مهمترین دلیل قدرت آفرینی در سپاه روحیه دینی و ولایتمداری است.

مدیریت در سپاه پاسداران بر اساس ایمان، تقوای الهی، فرمان ولایت و عمل انقلابی است بنابراین پاسداران مظهر واقعی سرباز اسلام، ولایت و انقلاب هستند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، متکی به معنویت و ولایت است و حرکت شتابنده  این نهاد انقلابی در انجام ماموریت‌ها برگرفته از این دو رکن اصلی است.

حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران در راستای حفظ و رشد معنویت و ولایتمداری در سپاه صحیح عمل کرده و نقش نمایندگی ولی فقیه در سپاه به‌ویژه روحانیان معظم که با روحیه جهادی خدمت می‌کنند در حفظ و صیانت از نهاد سپاه برجسته و ماندگار است.

حضرت امام(ره) با تعیین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران نهاد سپاه را از آسیب های جریانی و فرقه ای محافظت کرد.

تقویت بنیه معنوی و سیاسی پاسداران انقلاب اسلامی لازمه حرکت رو به جلو سپاه است که نمایندگی ولی فقیه در سپاه توانسته این مهم را موفقیت انجام دهد.

سردار کریمی، وجود نعمت نمایندگی ولی فقیه در سپاه را به مثابه استمرار دهنده جریان امامت و ولایت در سپاه پاسداران عنوان کرد و گفت:   این نهاد توانسته در رسالت مهم خود که دفاع و صیانت از هویت مکتبی سپاه که برگرفته از مکتب امام حسین(ع) است به خوبی نقش‌آفرینی کند و همچنین در اعتلای و تقویت معرفت دینی و بصیرت پاسداران و بسیجیان نیز موفق بوده است.

در این آئین از خدمات سرهنگ پاسدار «حسین رجبی» تقدیر و سرهنگ پاسدار «عزت الله نظم‌آبادی« به عنوان معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح الله معرفی شد./ایرنا


استان مرکزی اراک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
نظرات کاربران