پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

استان مرکزی رتبه سوم تردد نوروزی کشور را کسب کرد

استان مرکزی رتبه سوم تردد نوروزی کشور را کسب کرد

آفتاب میهن

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: داده‌های ثبت شده در سامانه راهداری بیانگر آن است که این استان در تعطیلات نوروزی امسال رتبه سوم تردد جاده‌ای کشور را به خود اختصاص داده است.

«علی زندی فر» افزود:  پنج میلیون و ۹۵۸ هزار و ۶۶ تردد  در ورودی‌ها و خروجی‌های این استان از ۲۵ اسفندماه پارسال تا ۱۳ فروردین ماه جاری در جاده‌ها ثبت شده است.

استان تهران با ورود و خروج ۱۲ میلیون و ۴۸۶ هزار و ۴۷۵ دستگاه وسیله نقلیه رتبه نخست و  البرز با ۱۰ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۸۵۵ تردد رتبه دوم تردد نوروزی امسال را داشته‌اند.

۵۳۰ هزار و ۴۱۸ دستگاه وسیله نقلیه روز طبیعت در سطح جاده‌های این استان تردد کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۶ و ۲ دهم برابر افزایش دارد.

تردد جاده‌ای ثبت شده استان مرکزی در سیزدهم فروردین پارسال با توجه به محدودیت‌ تردد وسایل نقلیه  ۸۵ هزار و ۱۲۷ دستگاه وسیله نقلیه بوده است.

۱۲ میلیون و ۳۶۱ هزار و ۳۹۷ دستگاه وسیله نقلیه با احتساب تردد وسایل نقلیه درون استانی، از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۳ فروردین ماه امسال در جاده‌های استان مرکزی تردد کردند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۴۹ درصد افزایش دارد.

۲ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۵۶۹ دستگاه وسیله نقلیه در این مدت به این استان وارد شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۱ درصد افزایش یافته‌ است.

۲ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۳۸۸ دستگاه وسیله نقلیه نیز در این مدت به استان مرکزی وارد شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۵ درصد رشد دارد.

۱۳ درصد از تردد جاده‌ای استان مرکزی در تعطیلات نوروزی امسال متعلق به وسایل نقلیه سنگینبود که این شاخص  نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته‌ است.

۸۰ هزار و ۵۸۰ دستگاه اتوبوس در این مدت در جاده‌های استان تردد کردند کهدر این زمینه نیز نسبت به مدت مشابه قبل رشد ۱۶ درصدی مشاهده می‌شود./ایرنا


استان مرکزی تردد نوروزی
نظرات کاربران