پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۸۰۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از استان مرکزی صادر شد

۸۰۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از استان مرکزی صادر شد

آفتاب میهن

استاندار مرکزی گفت: ۸۰۰ میلیون دلار کالای غیرنفتی، با وجود همه شرایط سخت اقتصادی در ۱۱ ماه گذشته از این استان به کشورهای دیگر صادر شد.

سید «علی آقازاده»  در آیین تجلیل از واحدهای برتر صنعتی و معدنی استان مرکزی افزود: برای نخستین بار، مقصدصادرات غیرنفتی استان به بیش از ۱۰۰ کشور رسیده است.

شاید میزان صادرات استان مرکزی به یک میلیارد و ۱۳ میلیون دلار سال ۹۷ و ۹۸۰ میلیون دلار  سال ۹۸، نرسد اما ارزش ۸۰۰ میلیون دلار صادرات ۱۱ ماهه امسال با این شرایط اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه قابل توجه است.

بر اساس اعلام دبیرخانه ستاد تسهیل و دبیرخانه اقتصاد مقاومتی، استان مرکزی رتبه نخست پیشرفت طرح‌های اقتصاد مقاومتی کشور را دارد.

نرخ تورم در این استان پایین‌ترین نرخ در کشور اعلام شده است که این آمارها همه حکایت از همکاری خوب بخش خصوصی و دولتی است.

بر اساس اعلام مراجع بین‌المللی، هیچ تحریمی در دنیا در طول ۴۲ سال گذشته به اندازه تحریم‌های وارد شده علیه جمهوری اسلامی نبوده و بیشتر کشورها در مقابل تحریم‌ها از پا درآمده‌اند اما جمهوری اسلامی سرافرازانه در حرکت است.

جمهوری اسلامی ایران جزو محدود کشورهایی است که به ساخت واکسن کرونا دست یافته و به زودی این محصول پزشکی به  تولید انبوه می‌رسد.

۱۱۱ واحد تولیدی تعطیل در استان مرکزی، امسال احیا شده است که به معنی جان بخشیدن به اشتغال‌زایی  است.

هفته‌ گذشته سفری با برخی از مدیران این استان به پارس جنوبی به عنوان پایتخت انرژی کشور انجام شد و از پالایشگاه‌های ستاره و نفت بندرعباس نیز بازدید شد که در تمام بازدیدها جای پای صنعتگران و هنر آنها وجود داشت و این افتخاری بزرگ است.

در این سفر مقرر شد از امکانات و ظرفیت‌های صنعتی این استان بیشتر بهره‌گیری شود و کارگروهی دایمی در استان مرکزی تشکیل شود تا ایجاد سایت‌ها و تولید قطعات و ماشین‌آلات در این کارگروه بررسی شود.

دشمنان بدانند هرچه تحریم‌ها علیه کشور سخت‌تر شود، تامین نیازهای داخلی کشور از سوی تولیدکنندگان داخلی سهل‌تر می‌شود./ایرنا


استان مرکزی صادرات کالای غیر نفتی
نظرات کاربران