پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

شعب اخذ رای انتخابات در استان مرکزی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

شعب اخذ رای انتخابات در استان مرکزی ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

آفتاب میهن

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: تعداد شعب اخذ رای برای انتخابات سال ۱۴۰۰ در این استان ۲۰ درصد نسبت به دوره قبل افزایش می‌یابد تا مردم به راحتی در این رویداد ملی مشارکت کنند.

«بهروز اکرمی» در نشست ستاد انتخابات استان مرکزی با بیان اینکه وضعیت استقرار و محل شعب در دست بررسی است، افزود:  در هیچ نقطه شهر و روستایی استان انتخابات به صورت تمام الکترونیکی برگزار نمی‌شود و مراحل اخذ رای و شمارش آرا به صورت دستی خواهد بود.

مسئولان برگزاری انتخابات باید قانون انتخابات را با دقت مطالعه کنند و به قوانین تسلط کامل داشته باشند زیرا این انتخابات باید شفاف، قانونمند و با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود که رفتار دست اندرکاران انتخابات موید این مبحث است.

اقدامات و فعالیت‌ها باید به صورت شفاف به مردم اطلاع‌رسانی شود و آحاد مردم در جریان تصمیمات باشند بنابراین ممنوعیتی برای حضور خبرنگاران در نشست‌های ستاد انتخابات وجود ندارد.

دست اندرکاران برگزاری انتخابات باید از رفتارهای شائبه برانگیز پرهیز کنند و از مواضع تهمت، دوری نمایند و چنانچه تمایل به طرفداری از نامزدهای انتخابات دارند باید از سمت خود استعفا دهند زیرا باید امانتدار مردم بود.

پذیرفتنی نیست رفتار دست اندرکاران انتخابات به گونه‌ای باشد که فعالیت تبلیغاتی موافق و مخالف نامزدی داشته باشد و از رفت و آمدهای شائبه انگیز نیز باید خودداری شود.وی با بیان اینکه دست‌اندرکاران انتخابات باید با اعضای هیات‌های نظارت (شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی) تعامل و همکاری لازم را داشته باشند، اظهار داشت: همکاری به معنای تداخل وظایف نیست و باید با ایجاد تعامل سازنده شاهد برگزاری انتخابات سالم و نظام‌مند در سطح استان باشیم.

مسئولان ستاد انتخابات، کارگزاران نظام جمهوری اسلامی هستند بنابراین باید اقدامات و رفتارهای آنان موجب سربلندی و سرافرازی نظام باشد.

تمام فعالیت‌های انتخاباتی باید مستندسازی شود تا نسل آینده انقلاب بر نحوه اجرای انتخابات دسترسی کامل داشته باشند، ضمن آنکه  نقاط ضعف انتخابات گذشته در حوزه های مختلف باید آسیب شناسی و برای انتخابات ۱۴۰۰مرتفع شود.

وی با بیان اینکه تجربه مناسبی در ستاد انتخابات داریم گفت: انتخابات ۱۴۰۰ باید در تراز مردم و نظام جمهوری اسلامی برگزار شود و لازم است با رعایت قوانین، برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان نظام جمهوری اسلامی رقم بزنیم.

وی  بر مشخص شدن اعضای کمیته‌های ستاد انتخابات تا پایان هفته تاکید کرد و گفت: برای بهره‌گیری از ظرفیت دانشجویان در برگزاری انتخابات باید فراخوان داده شود و اطلاعات مورد نیاز آنان در یک فرمت ویژه تهیه شود و تا ۱۵ اردیبهشت ماه به دبیرخانه ستاد ارسال شود.

یک تیم کارشناسی مشترک از یک نماینده از دانشگاه علوم پزشکی، پدافند غیر عامل، دفتر سیاسی استانداری و فرمانداری باید تشکیل شود تا دستورالعمل های تدوین شده  از سوی وزارت بهداشت برای برگزاری انتخابات، بومی شود.

باید تدوین شیوه‌نامه پروتکل های بهداشتی در مراحل انتخابات بر اساس  مراحل ثبت نام، تبلیغات، مکان و نحوه اخذ رای لحاظ شود.

استان مرکزی دارای ۶۰ واحد دانشگاهی و ۶۵ هزار دانشجو است که می‌طلبد از ظرفیت آنان در امر انتخابات بیشترین بهره‌گیری را داشت./ایرنا


استان مرکزی انتخابات
نظرات کاربران