پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

کلاس‌های آموزشی نا ایمن در استان مرکزی ۲۳ درصد کاهش یافته است

کلاس‌های آموزشی نا ایمن در استان مرکزی ۲۳ درصد کاهش یافته است

آفتاب میهن

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: کلاس‌های آموزشی ناایمن در این استان از ۶ سال گذشته به ۲۳ درصد کاهش یافته است.

«حسین محمدی» افزود: تعداد کلاس‌های غیراستاندارد در ابتدای سال ۹۸ در استان مرکزی ۲ هزار و ۱۸۸ کلاس بوده که در این مدت، ۱۸۱ کلاس با بخاری هرمتیک، ۲۱۹ کلاس با استفاده از حرارت مرکزی و یا پکیج استاندارد سازی شده است.

سیستم گرمایشی تمام خوابگاه‌های دانش‌آموزی مدارس شبانه‌روزی استان مرکزی انجام شده و هم‌اکنون هیچ خوابگاه دانش‌آموزی سیستم گرمایشی غیراستاندارد ندارد.

در ۶ ماه نخست امسال، ۲۳ طرح با ۱۹۰ کلاس و زیربنای ۲۴ هزار و ۸۸۱ متر مربع به آموزش و پرورش تحویل شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه قبل، ۹۵ درصد افزایش داشته است.

۱۲ طرح با ۸۴ کلاس و ۱۲ هزار و ۸۲ متر مربع زیربنا نیز در دست اجرا است که پیش‌بینی شده این طرح‌ها در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسد.

از ۳۵ طرح نوسازی مدارس امسال این استان، ۳۱ طرح آموزشی، ۲ طرح سالن ورزشی، یک طرح استخر دانش‌آموزی و یک طرح نمازخانه و کتابخانه است.

پارسال در مجموع ۲۶ طرح با ۱۴۰ کلاس و ۱۹ هزار و هشت متر مربع ایجاد و تحویل آموزش و پرورش استان مرکزی شد که از این تعداد ۱۹ طرح آموزشی، چهار طرح سالن ورزشی، ۱ طرح کانون و ۲ طرح نمازخانه و کتابخانه بود./ایرنا


استان مرکزی کلاس درس
نظرات کاربران