پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

نظام اطلاع‌رسانی استان مرکزی نیازمند بهبود و بازنگری است

نظام اطلاع‌رسانی استان مرکزی نیازمند بهبود و بازنگری است

آفتاب میهن

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: بهبود کیفی وضعیت روابط عمومی‌های دستگاهای اجرایی استان یک ضرورت است و نظام اطلاع رسانی این استان باید بازنگری و اصلاح شود.

«بهروز اکرمی» در نشست شورای اطلاع رسانی استان مرکزی افزود: مسئولان روابط عمومی  دستگاه‌های اجرایی استان باید به افکار عمومی حساسیت بیشتری داشته باشند و از ظرفیت موجود روابط عمومی‌ها در بهبود ارتباط دو سویه مردم و مسئولان بیشتر استفاده کنند.وی اظهارداشت: روابط عمومی گوش شنوا و چشم بیدار دستگاه‌های اجرایی استان است و تفکر توسعه محور و اطلاع رسانی مشارکتی بابد بر این حوزه بیشتر حاکم شود.

اگرچه روابط عمومی‌ها به‌عنوان پل ارتباطی مردم با مسئولان از نظر امکانات و جایگاه با مشکلاتی روبه‌رو هستند اما ظرفیت تبلیغی و رسانه‌ای آن‌ها باید برنامه محور و اصولی در خدمت اهداف سازمانی و پاسخگویی بهینه به مردم باشد.

اطلاع رسانی موثر منوط به ایده و طرح های خلاق و جذاب است و گاهی با کمترین امکانات می‌توان اثربخشی مطلوب داشت.

آیین نامه روشنگری دولت تدبیر و امید سال ۹۲ تهیه شده  اما به وزارتخانه‌ها ابلاغ نشده و در اختیار روابط عمومی ها قرار نگرفته است.

محور اساسی این آیین نامه پاسخگو به شبهات و تبیین اقدامات اثرگذار دولت است.

برخی از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها درباره عملکرد اجرایی دولت نگاه بی‌طرفانه ندارند و در چنین شرایطی نخستینرسالت روابط عمومی‌ها پاسخ دادن به شبهات و روشنگری صحیح و مبتنی بر واقعیت و آمار عملکردی است.

مجموعه اقدامات ماندگاری در دولت تدبیر و امید صورت گرفته که برخی از آن‌ها کمتر به مردم اطلاع رسانی شده است و در چنین شرایطی نیاز است روابط عمومی‌ها راهبرد هدفمندی برای ارایه خدمات دولت در حوزه فعالیت خود تعریف کنند و شورای اطلاع رسانی نیز باید به صورت ماهانه در جریان اقدامات انجام شده قرار بگیرد.

جامعه به شدت نیازمند نشاط و امید بخشی است و ارایه اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید می‌تواند بارقه انگیزشی برای مردم باشد.

یک سال و نیم است کشور درآمد بدون نفت را تجربه می‌کند که این شیوه به تورم، گرانی، کمبود و فشار اقتصادی دامن زده و این واقعیت‌ها باید با همراهی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی شفاف با مردم درمیان گذاشته شود.

تحریم‌های اعمال شده موجب شده تا درآمد دولت به شدت کاهش پیدا کند و تهیه ارز با کمبود مواجه شود عامل  ایجاد تحریم هیچ دستگاه و نهادی نیست بلکه علت اصلی ایجاد تحریم دولتمردان آمریکایی هستند.

در شرایط سخت اقتصادی باید وحدت و انسجام جامعه تقویت شود و روابط عمومی‌ها در این زمینه نقش مهمی برعهده دارند.

تبیین شرایط اقتصادی جامعه از وظایف روابط عمومی‌ها است تا با آگاهی بخشی به اقشار مختلف بتوانند به اقناع افکار عمومی کمک کنند.

کمک به وحدت ملی نیز از وظایف روابط عمومی‌ها است که باید با دانش تخصصی برای این مهم برنامه ریزی مدون داشته باشند.

تجربیات روابط عمومی‌های موفق در فضای مجازی باید جمع‌بندی و با خصوصیات استان مرکزی بومی سازی شود تا بتوان با امکانات موجود بیشترین بازده از اطلاع رسانی هدفمند را ایجاد کرد.

تکیه بر مهارت‌ورزی و آموزش باید در اولویت کار روابط عمومی‌های استان قرار گیرد و این مهم استمرار داشته باشد.

تیم‌های رسانه‌ای آمریکایی، عربستانی و منافقین میلیون ها دلار برای نابودی ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند و دشمن  هرگز دلسوز ملت ما نیست و باید آگاهانه برای خنثی سازی توطئه‌ها گام برداشت.

روابط عمومی‌ها باید با امکانات فعلی خود به جایگاهشان عزت دهند و با تکیه بر مهارت و خلاقیت تخصصی از شرایط موجود بیشترین نفع را کسب کنند./ایرنا


استان مرکزی بهروز اکرمی
نظرات کاربران