پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

هفت هزار متقاضی مسکن کارگری در استان مرکزی ثبت نام کردند

هفت هزار متقاضی مسکن کارگری در استان مرکزی ثبت نام کردند

آفتاب میهن

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: هفت هزار متقاضی مسکن کارگری طرح اقدام ملی مسکن تاکنون در این استان ثبت نام کرده‌اند.

«محمد تقی آبایی هزاوه» افزود: بر اساس تفاهم نامه مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی، مقرر شده ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در کشور ایجاد شود.

پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات در سامانه جامع اقدام ملی مسکن و تطابق آن با بانک‌های عامل، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشخصات گروه‌های هدف را احصا کرده است.

از مجموع هفت هزار نفر متقاضی این طرح در استان، ۶ هزار و ۸۰۰ نفر را مشمول شناخته شده‌اند که باید نسبت به واریز وجه در مرحله اول و تکمیل موجودی اقدام کنند.

مهلت واریز اولیه و تکمیل موجودی تا پنج دی ماه جاری بوده اما بر اساس مذاکرات به عمل آمده با مسکن و شهرسازی، این تاریخ برای گروه‌های هدف تا پایان دی ماه جاری تمدید شد.

در این راستا پیامکی از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای مشمولان استان مرکزی ارسال می‌شود که این افراد باید در مهلت تعیین شده نسبت به افتتاح حساب و واریز وجه مشخص شده اقدام کنند./ایرنا


استان مرکزی ثبت نام مسکن کارگری


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران