پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

آیین اختتامیه جشنواره «رسام» در استان مرکزی برگزار شد

آیین اختتامیه جشنواره «رسام» در استان مرکزی برگزار شد

آفتاب میهن

آیین اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس «رسام» در استان مرکزی برگزار شد.

غلامرضا کریمی در آئین اختتامیه دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس "رسام" گفت: در طول چهل سال انقلاب اسلامی تجربه نشان داده که فرهنگ دفاع مقدس در همه ابعاد کارآمد و راهگشا است و اینکه از دفاع مقدس به عنوان گنج بی پایان یاد می‌شود از این جهت است که در تمامی عرصه و مقاطع زمانی کاربرد دارد.

امروز استفاده و بهره گیری از فرهنگ دفاع مقدس به عنوان یک توانایی و خلاقیت محسوب می‌شود و این در مقاطع زمانی باید با استفاده از ابزارهای متنوع مورد توجه باشد.

رسانه نقش مؤثری در تبیین و شناخت ارزشها دارد

ابزار هنر و رسانه همواره در تبیین و شناخت ارزشها نقش مؤثری داشته و یکی از عرصه‌هایی که خوشبختانه اصحاب هنر و رسانه توانسته اند نقش آفرین باشند عرصه دفاع مقدس است.

گستردگی دفاع مقدس و گنج بی پایان این فرهنگ این عرصه را به یک میدان برای نقش آفرینی و ایجاد رویش‌های جدید در عرصه هنر و رسانه تبدیل کرده است و امروز بسیاری از هنرمندان و صاحب نظران فرهنگی و هنری از رویش‌های دفاع مقدس هستند.

یکی از تأکیدات مهم مقام معظم رهبری در حوزه دفاع مقدس تبیین ابعاد مختلف این گنج بی پایان و جلوگیری از تحریف آن است که هنر و رسانه بسیار می‌تواند در این راستا نقش مهمی ایفا کند که در این جهت رویدادهای فرهنگی و هنری متعددی برنامه ریزی شده است.

در راستای برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس جشنواره بین المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت "رسام" برنامه ریزی شد که این جشنواره اقدامی مهم در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری است.

«مردی که نمیشناختمش» و «نفس» برگزیدگان جشنواره «رسام»

فراخوان جشنواره رسام در بخش‌های فیلم مستند، قیلم کوتاه، فیلم داستانی، فیلمنامه و نماهنگ در سال ۱۳۹۸ به اطلاع هنرمندان استان رسید که در این راستا تعداد ۱۸ اثر شامل ۲ اثر در بخش انیمیشن، ۵ اثر در بخش مستند، ۴ اثر در بخش فیلمنامه کوتاه، ۵ اثر در بخش فیلمنامه کوتاه داستانی و ۲ اثر در بخش نماهنگ از هنرمندان استان مرکزی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

پس از داوری آثار ارسال شده ۲ اثر از استان مرکزی حائز رتبه شدند که تندیس و دیپلم افتخار فیلم اول بخش ۱۸۰ ثانیه‌ای فیلم کوتاه داستانی «نفس» اثر «بیژن بیات» و دیپلم افتخار فیلم دوم بخش مستند برای فیلم «مردی که نمیشناختمش» اثر «مصطفی شبان» تعلق گرفت./مهر


استان مرکزی جشنواره رسام


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران