پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۷۵ خانه ورزش روستایی در استان مرکزی تجهیز شد

۷۵ خانه ورزش روستایی در استان مرکزی تجهیز شد

آفتاب میهن

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان مرکزی گفت: ۷۵ خانه ورزش روستایی به منظور فراهم سازی زمینه فعالیت‌های سالم، سال گذشته در نقاط روستایی این استان تجهیز شدند.

«علی عشوری» افزود: تجهیز ۸۲ خانه ورزش روستایی در سال جدید نیز هدفگذاری شده که بخشی از اعتبار مورد نظر این طرح جذب و به تدریج فرآیند تجهیز بر اساس اولویت‌های ابلاغی انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: برای تجهیز هر یک از خانه‌های ورزش روستایی استان مرکزی یکصد میلیون ریال هزینه شده و امکاناتی از قبیل میز تنیس، فوتبال‌دستی، تشک تاتمی، دارت، شطرنج، توپ و تور والیبال و فوتبال به این خانه‌های ورزش اهدا شده است.

عشوری بیان کرد:  ظرفیت تجهیز خانه‌های ورزش روستایی در اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی وجود دارد و شوراهای اسلامی، دهیاران و بخشداران باید محلی مناسب از قبیل یک کلاس درس مدرسه، حسینیه و یا بخشی از ساختمان دهیاری را به اداره کل ورزش و جوانان معرفی کنند تا در اسرع وقت تجهیز شود.

وی خاطرناشن کرد: تا پایان سال ۱۳۹۷ یکصد خانه ورزش روستایی در استان مرکزی تجهیز شده بود که این امر در سال گذشته رشد مناسبی پیدا کرد.

وی در خصوص مسابقات جام نوروز نیز گفت: برگزاری این مسابقات در بیش از ۳۰۰ نقطه روستایی برنامه‌ریزی شده بود اما با وجود شیوع ویروس کرونا تمامی مسابقات لغو شد.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان مرکزی افزود: سال گذشته مسابقات جام نوروز در ۲۵۰ نقطه روستایی برگزار شد که بیش از یکصدهزار نفر در قالب تیم های مختلف ورزشی در این مسابقات شرکت داشتند.


استان مرکزی ورزش روستایی


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران