پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

سه هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ منجمد از استان مرکزی صادر شد

سه هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ منجمد از استان مرکزی صادر شد

آفتاب میهن

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: سه هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ منجمد امسال با نظارت این اداره کل به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۳ درصد رشد دارد.

دکتر«محسن شانقی» افزود: ۴۵ تن گوشت مرغ منجمد در ۱۰ ماه گذشته از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شده که این رقم در راستای تحقق جهش تولید در سال جاری افزایش چشمگیری یافت.

یک میلیون و ۴۳ هزار و ۲۶۴ قطعه انواع ماهیان زینتی نیز  در قالب ۴۹ محموله امسال با نظارت این اداره کل به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت برابر شده است. 

۱۶۰ تن آلایش مرغی نیز امسال در قالب هشت محموله با نظارت اداره کل دامپزشکی استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

۳۱۷ تن پا و پنجه مرغ امسال در قالب چهار محموله با نظارت این اداره کل به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

۵۳۰ تن تخم مرغ خوراکی و ۵۷۶ هزار قطعه تخم مرغ نطفه دار گوشتی نیز امسال  از این استان صادر شد که صادرات تخم مرغ نطفه دار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

وی، از صادرات ۲۳ تن خمیر مرغ منجمد در سال جاری خبر داد و گفت: صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز ۱۰۰ درصد افزایش یافته‌ است.

۲۳۰ تن خوراک دام و ۱۵ تن عسل نیز امسال به خارج از کشور صادر شد که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه با رشد ۱۰۰ درصدی همراه است./ایرنا


استان مرکزی صادرات مرغ منجمد


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران