پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

برداشت غیرمجاز از حسابهای بانکی در استان مرکزی ۴۵ درصد کاهش یافت

برداشت غیرمجاز از حسابهای بانکی در استان مرکزی ۴۵ درصد کاهش یافت

آفتاب میهن

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: برداشت غیرمجاز از حسابهای بانکی در این استان به دلیل استفاده از رمز پویا، در ۹ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل ۴۵ درصد کاهش یافت.

سرهنگ «احسان آنقی» در نشست اندیشه‌ورزی مسئولان قضایی و انتظامی استان مرکزی با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی این استان در سال همایش اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی در اراک افزود: سال گذشته ۷۰ درصد از جرایم سایبری استان مرکزی مربوط به برداشت‌های غیرمجاز بود که این رقم هم اکنون به ۳۵ درصد رسیده است.

۹۰ درصد جرایمی که به واسطه کلاهبرداری از مردم در فضای مجازی صورت می‌گیرد به دلیل آگاهی نداشتن نسبت به این فضاست و مردم باید مراقبت‌های ویژه را در این راستا به کار گیرند.

در گذشته ردپای سیاسی کاری در کانال‌های تخریب گر پیدا شد که این افراد قصد داشتند افکار مردم را جهت‌دهی کنند و این امر توهین به افکار مردم است.

بازنشر اخبار کانال های تخریب‌گر کمک به ادمین آنهاست و  مردم باید مراقب باشند و هرگز اخبار مخرب را  بازنشر ندهند.

یکی از چالش‌های امروز فضای مجازی بویژه در قشر جوان و نوجوان، عضویت و فعالیت در سایت‌های قمار و شرط بندی است که نیاز است خانواده ها بیش از پیش هوشیار باشند و نظارت صحیح بر فرزندان خود داشته باشند.

پلیس فتا در تمام شبکه‌های اجتماعی حضور فعال دارد و از هیچ شبکه‌ای غافل نیست.

پرداختن به دغدغه ها و مشکلات مردم  از رسالت های مهم رسانه ها است

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: پرداختن به دغدغه ها و مشکلات مردم و مطالبه‌گری از مسئولان  یکی از رسالت‌های مهم رسانه‌ها در بخش‌های مختلف است.

رسانه‌ها باید در انتشار اخبار دقت لازم را داشته باشند و رسالت خود را به خوبی انجام دهند و از اخباری که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود، بپرهیزند.

آشنا نبودن به قوانین فضای مجازی، مشکلاتی را برای افراد ایجاد کرده است که نیاز است رسانه‌ها در این راستا نیز گام های بلندی بردارند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، بیشترین اولویت آسیب‌های اجتماعی در این استان به ترتیب در اعتیاد صنعتی، نزاع و درگیری، خرید و فروش موادمخدر، طلاق، سرقت و اختلافات خانوادگی است که انتظار است رسانه‌ها در فضای حقیقی و مجازی در راستای کاهش این آسیب ها تلاش مضاعفی به کار گیرند.

آسیب‌های اجتماعی معطوف به یک حوزه نیست و در این راستا ۲۶ نهاد فرهنگی دخیل هستند که نیاز است برای کاهش آسیب ها همه با جدیت پای کار آیند.

نظارت جدی بر انتشار اخبار در کانال‌های فضای مجازی ضروری است

نماینده دادستان اراک هم در این نشست گفت: مدیریت کانال های فضای مجازی برعهده ادمین کانال است و این افراد باید نظارت جدی بر انتشار اخبار داشته باشند.

«میلاد صفری» افزود: برخی افراد به قوانین مطبوعات آشنایی ندارند که نیاز است فعالان رسانه در بخش حقیقی و مجازی به این قوانین آشنایی کافی داشته باشند تا دچار برخی مشکلات نشوند.

انتخابات ریاست جمهوری در پیش است و نیاز است رسانه ها در این راستا به قوانین تعریف شده پایبند باشند./ایرنا


استان مرکزی کلاهبرداری


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران