پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۲۱ هزار تن تخم مرغ در استان مرکزی تولید شد

۲۱ هزار تن تخم مرغ در استان مرکزی تولید شد

آفتاب میهن

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ۲۱ هزار تن تخم‌مرغ از ابتدای سال جاری تاکنون در واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار این استان تولید شد.

«حمیدرضا اخوان» افزود: ۹ هزار تن از مجموع تخم مرغ‌های تولید شده در داخل استان مصرف و ۵۵ درصد معادل ۱۲ هزار تن این تولیدات به سایر استان‌های کشور ارسال شده‌است.

۹۲ واحد مرغ تخم‌گذار به ظرفیت چهار میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه در استان مرکزی وجود دارد که ۵۵ واحد با ظرفیت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه اکنون در استان فعال است.

۱۱۱ تن تخم مرغ اکنون روزانه در واحدهای فعال مرغ تخم گذار استان تولید و روانه بازار می‌شود.

تولید تخم مرغ در استان مرکزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته و اکنون مشکل در زمینه تولید این محصول در استان وجود ندارد.

وی افزایش قیمت نهاده‌ها، دارو و واکسن را از جمله مهمترین مشکلات واحدهای مرغ تخم گذار استان مرکزی عنوان کرد و افزود: ۴۰ درصد نهاده‌های مورد نیاز واحدهای مرغداری استان به نرخ دولتی تامین و فعالان این حوزه مجبور هستند بقیه نهاده‌های مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند که این مهم افزایش هزینه تولید را برای مرغدارن به همراه داشته است.

افزایش قیمت پولت مرغ تخم گذار از دیگر مشکلات این واحدها بوده و تامین پولت با قیمت ۲۸۰ تا ۲۹۰ هزار ریال تاثیر بسزایی در افزایش قیمت تمام شده محصول برای مرغداران به همراه داشته است.

در صورت تامین نهاده‌ها مورد نیاز مرغداران با قیمت دولتی پیش بینی می‌شود قیمت این محصول در روزهای آینده در استان کاهش یابد./ایرنا


استان مرکزی تخم مرغ


  • 1 ماه پیش


نظرات کاربران