پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

دولت تدبیر و امید اقدامات موثری در زمینه هواشناسی انجام داده است

دولت تدبیر و امید اقدامات موثری در زمینه هواشناسی انجام داده است

آفتاب میهن

استاندار مرکزی گفت: اقدامات خوب و موثری در راستای حل مشکلات سازمان هواشناسی در دولت تدبیر و امید انجام شده که قابل مقایسه با قبل نیست اما هنوز در رتبه جهانی و نسبت به کشورهای همتراز، فاصله زیادی وجود دارد.

سید «علی آقازاده» به مناسبت روز جهانی هواشناسی در دیدار با کارکنان هواشناسی استان مرکزی در اراک افزود: هرچه در زمینه رفع مشکلات هواشناسی و کمک به پیشرفت این سازمان اقدام شود، باز جای کار وجود دارد  و باید در این بخش بیش از پیش سرمایه‌گذاری کرد.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی‌های دقیق هواشناسی و تدبیر به موقع مسوولان می‌تواند مانع بروز بسیاری از خسارات شود که این مهم بیانگر جایگاه بالای هواشناسی در تصمیم‌گیری‌ها دارد.

وی امکانات هواشناسی این استان را ضعیف ارزیابی کرد و افزود: این اداره کل با کمبودهای زیادی مواجه است و این امر باعث شده بار کمبود تجهیزات بر دوش نیروهای انسانی بیفتد.

استاندار مرکزی ادامه داد: روز جهانی هواشناسی امسال مصادف با بارندگی‌های پر حجم در کشو و استان مرکزی است که این بارندگی‌ها تاکنون در این استان نعمت بوده و خسارتی را به همراه نداشته است.

وی افزود:  همه تلاش‌ها باید برای تامین نیازهای هواشناسی در استان مرکزی به کار گرفته شود اما اعتبارات استانی محدود است و شمار زیادی از تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز باید از طریق ملی دنبال شود.

آقازاده تصریح کرد: بحث تامین خودروی ۲ کابین برای هواشناسی این استان در نخستین نشست شورای معاونین این استان مطرح و پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: فرمانداران باید از محل اعتبارات شهرستانی خود در حد توان برای تجهیز ایستگاه‌های هواشناسی کمک دهند و ایجاد ایستگاه رادار در مرکز استان نیز نیازمند ۲۵۰ میلیارد ریال است که باید از محل اعتبارات ملی پیگیری شود.

استاندار مرکزی همچنین  با صدور پیامی به مناسبت چهارم فروردین‌ماه و روز جهانی هواشناسی تاکید کرده است که اطلاعات هواشناسی بسترساز توسعه پایدار است.

در پیام سید «علی آقازاداه» که نخسه‌ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: امروزه تغییرات اقلیمی و شرایط جوی به علت تاثیرات گسترده‌ای که بر زندگی انسان ها دارد، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرده است: اطلاعات هواشناسی و پیش آگاهی از حوادث جوی و اقلیمی،متضمن تامین سلامت جانی و مالی مردم و بستر ساز توسعه پایدار جوامع به شمار می رود.

استاندار مرکزی در این پیام، روز جهانی هواشناسی را به تمامی اقلیم شناسان، پژوهش‌گران عرصه هواشناسی و کارکنان اداره کل هواشناسی استان مرکزی تبریک گفته و افزوده است: امید است در سال جدید با تلاش کارکنان این نهاد، ارتقای بیش از پیش خدمت‌رسانی در این حوزه و توجه جدی به  "اقلیم و آب"  بعنوان  شعار روز جهانی هواشناسی در سال ۲۰۲۰ برای رویارویی مناسب و علمی با مسایل اقلیمی در استان مرکزی را شاهد باشیم.


استاندار مرکزی هواشناسی علی آقازاده


  • 2 ماه پیش


نظرات کاربران