پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

اجرا ۹۰ درصد قانون جامع خدمات‌ رسانی به ایثارگران

اجرا ۹۰ درصد قانون جامع خدمات‌ رسانی به ایثارگران

آفتاب میهن

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در شورای هماهنگی امور ایثارگران استان مرکزی گفت: ۹۰ درصد قانون جامع «خدمات‌رسانی به ایثارگران و جانبازان» اجرایی شده و فقط چند ماده آن عملیاتی نشده است. این قانون ممکن است ناقص اجرا شده باشد اما عملیاتی شده و برخی مشکلات قشر جانباز را حل کرده و باید اهتمام جدی برای اجرای کامل آن وجود داشته باشد. در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و جانبازان ابهام و تضادهایی وجود دارد که مشکلاتی را برای این طیف جامعه ایجاد کرده‌است. بنیاد یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به بیمه ایران بدهکار است و این بیمه در سه بار برگزاری مناقصه،شرکت نکرده است.

 

 

مهدی ایزدی افزود: سه هزار میلیارد تومان بیمه مکمل بنیاد شهید و امور ایثارگران امسال مناقصه داشته که در سال جاری این بیمه مکمل به سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است. بنیاد شهید و امور ایثارگران به علت مشکلات اعتباری با  ۱۲ هزار مرکز درمانی و داروخانه قرارداد بیمه دی داشته که پنج هزار آن باقی مانده و هفت هزار قرار داد را لغو کرده‌است. در پیش بینی بودجه سال گذشته به دولت اعلام شد که برای اجرای تکلیف این بنیاد ۱۸ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که مجلس ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را تصویب کرد. ساماندهی امور نیازمند شرایط درآمدی است و باید این مهم شرایط پایداری داشته باشد.

در این نشست از تلاش جمعی از نمایندگان امور ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی تجلیل و به برخی سوالات این نمایندگان پاسخ داده شد.


ایثارگران قانون جامع خدمات رسانی


  • 8 ماه پیش


نظرات کاربران