پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

بررسی مشکلات واحدهای بزرگ صنعتی با حضور معاون اول رییس جمهوری

بررسی مشکلات واحدهای بزرگ صنعتی با حضور معاون اول رییس جمهوری

آفتاب میهن

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری گفت: مشکلات و مسائل واحدهای بزرگ صنعتی اراک شامل هپکو، آذرآب و واگن‌پارس روز دوشنبه ۱۸ آذرماه جاری در نشستی به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری بررسی و تصمیم لازم اتخاذ می‌شود.

سعید شیرکوند روز شنبه پس از بازدید از سه واحد تولیدی هپکو، آذرآب و واگن‌ پارس اراک در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس ارزیابی‌ها و بررسی‌هایی که امروز از این سه واحد تولیدی انجام شد،مسائل و مشکلات آنها لاینحل نیست و با تمرکز دقیق بر مسائل می‌توان راهکارهای عملیاتی اتخاذ کرد. تغییرات زودهنگام سهامدار ، نبود ثبات مدیریتی ،مسائل مرتبط با امور مالیاتی، بیمه تامین اجتماعی و برخی از بانک‌های عامل از مشکلات مشترک هپکو، آذرآب و واگن پارس است که باید برای حل آن‌ها برنامه‌ریزی کرد.

شیرکوند بیان کرد: مهمترین عامل حیات واحدهای صنعتی کار و سفارشات تولیدی است که هر سه واحد تولیدی هپکو، آذرآب و واگن‌پارس اراک با این مشکل عمده دست‌ و پنجه نرم می‌کنند، بنابراین باید با مدیریت واردات کالا و واگذاری قراردادهای کاری به این شرکت در راستای حل مشکلات آنها گام برداشت. از آغاز فعالیت دولت تدبیرو امید تا کنون وزرا و مسئولان رده بالای دولتی به دنبال پیگیری‌های مسئولان استانی برای حل مشکلات این سه واحد تولیدی به اراک سفر کرده‌اند اما مشکلات همچنان ادامه دارد.


اراک صنعت اسحاق جهانگیری


  • 8 ماه پیش


نظرات کاربران