پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

هشدار هواشناسی استان مرکزی

هشدار هواشناسی استان مرکزی

آفتاب میهن

پیش بینی هواشناسی حکایت از این دارد که بارش برفی که تقریبا همه استان مرکزی را در بر گرفته تا عصر فردا ادامه داشته و موجب یخبندان و اختلال در تردد جاده‌ها خواهد شد. در حال حاضر در تمام جاده‌های اراک و محور‌های شازند، خمین، زرندیه، کمیجان، خنداب، تفرش وآشتیان بارش برف و باران همراه با مه گزارش شده است.

رییس پلیس راه استان مرکزی گفت: با اشاره به لغزنده بودن محور‌ها به رانندگان توصیه کرد با رعایت قوانین رانندگی با دقت و حوصله بیشتر حرکت و وسیله نقلیه خود را به وسایل زمستانی تجهیز کنند و زنجیر چرخ همراه خود داشته باشند.

کارشناس هواشناسی استان مرکزی هم گفت: فعالیت سامانه بارشی در آسمان استان مرکزی که موجب بارش برف شده تا عصر فردا یکشنبه هفدهم آذر ماه ادامه دارد و انتظار می‌رود در مناطق کوهستانی و سردسیر، محور‌ها به علت بارش برف لغزنده باشند.

هواشناسی استان مرکزی هم با صدور اخطاریه شماره ۷ مورخ ۹۸/۹/۱۶ نسبت به بارش برف و کاهش دما و یخبندان هشدار داده است. در این اخطاریه اعلام شده که بارش برف تا ساعات عصر یکشنبه ۱۷/۹/۹۸ ادامه دارد و موجب اختلال در تردد جاده‌های مناطق سردسیر و کوهستانی وگردنه‌های استان مرکزی بویژه مناطق جنوب غرب استان (گردنه‌های زالیان و قاقان) به دلیل بارش برف و همچنین یخبندان سطح جاده‌ها پس از عبور سامانه از یکشنبه شب خواهد شد. هوا شناسی استان مرکزی به مردم توصیه کرده خودداری از سفر‌های غیر ضرور خود داری کنند و از سازمان‌های مسئول خواسته با آمادگی تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.


استان مرکزی هواشناسی


  • 8 ماه پیش


نظرات کاربران