پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

کاهش نرخ بیکاری در استان مرکزی

کاهش نرخ بیکاری در استان مرکزی

آفتاب میهن

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: نرخ بیکاری این استان نیم درصد کاهش یافت. آخرین نرخ بیکاری اعلام شده این استان هشت و سه دهم درصد است که مربوط به بهار می‌باشد و این نرخ در مدت مشابه قبل هشت و هشت دهم درصد به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: با وجود تحریم و مشکلات اقتصادی، شرایط تولیدی و اقتصادی در استان مرکزی مطلوب است و انتظار می‌رود نرخ بیکاری تا پایان سال جاری با کاهش چشمگیری همراه باشد. واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق استان مرکزی نیز نسبت به مدت مشابه قبل با کاهش  ۱۹ شرکت همراه است و شمار کارگران دارای حقوق معوق صنعتی در این منطقه از هشت هزار و ۷۲ نفر در سال گذشته به پنج هزار و ۵۵۳ نفر در سال جاری رسیده است.

محمدتقی آبایی هزاوه اظهار داشت: شمار ماه‌های معوق حقوق واحدهای تولیدی استان مرکزی در ۶ ماه نخست پارسال ۲۰۵ ماه بود که این مهم در ۶ ماه نخست امسال به ۱۴۲ ماه کاهش یافته است. دادخواست‌های کارگری استان مرکزی در سال جاری کاهش چشمگیری داشته و شمار تعدیل نیروی واحدهای تولیدی نیز نسبت به مدت مشابه قبل کمتر گزارش شده است. ۶ هزار و ۴۵۳ نفر از کارگران واحدهای تولیدی استان مرکزی در ۶ ماه نخست امسال از مزایای بیمه تکمیلی برخوردار شده‌اند که بحث افزایش هرچه بیشتری ارائه خدمات مختلف به کارگران در دستور کار جدی قرار دارد.

آبایی هزاوه افزود: اجرای برنامه‌های اوقات فراغت برای بیش از پنج هزار نفر از فرزندان کارگر در واحدهای تولیدی، افزایش ضریب نفوذ بیمه تامین اجتماعی به بیش از ۶۶ درصد، برگزاری بیش از ۱۶ دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد و پنج دوره آموزشی مهارت‌های زندگی برای جامعه کارگری استان مرکزی و ایجاد خانه فرهنگ کار و تلاش بخش دیگری از خدکات ارایه شده به این قشر است.


کاهش بیکاری


  • 8 ماه پیش


نظرات کاربران