پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

تحصیل ۶۱۰ طلبه خارجی در حوزه‌ های علمیه استان مرکزی

تحصیل ۶۱۰ طلبه خارجی در حوزه‌ های علمیه استان مرکزی

آفتاب میهن

مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی گفت: ۶۱۰ طلبه غیرایرانی امسال در مراکز حوزوی این استان به تحصیل اشتغال دارند. طلاب غیرایرانی حوزه‌های علمیه استان مرکزی از کشورهای نیجریه، کنیا، تانزانیا، آنگولا، غنا، کنگو، آفریقای جنوبی، کامرون، سوریه، عراق، گرجستان، تاجیکستان، چین، پاکستان و افغانستان پذیرش شده‌اند.

حجت الاسلام کاظم سپاسی ادامه داد: ۴۹۰  نفر از طلاب خارجی حوزه‌های علمیه استان مرکزی در جامعه المصطفی آشتیان و بقیه در حوزه علمیه حضرت خاتم الانبیا (ص) اراک تحصیل می‌کنند. از مجموع طلاب خارجی در حال تحصیل استان ۱۲۰ نفر زن و بقیه مرد هستند.

حجت السلام سپاسی اظهار داشت: سطح علمی بالا و برخورداری از استادان مجرب و کارآزموده در حوزه‌های علمیه این استان باعث شده که طلاب غیرایرانی تمایل بالایی برای تحصیل در این مراکز داشته باشند.

وی افزود: ۱۳ حوزه علمیه در نقاط مختلف استان مرکزی به طلبه‌های مرد خدمات می‌دهند که علاوه بر ارایه سطوح یک و ۲، حوزه‌های علمیه حاج محمدابراهیم و امام خمینی (ره) اراک و حوزه‌های علمیه خمین و محلات نیز سطح سه طلبگی را دارند. ۱۸ مرکز حوزوی ویژه طلبه‌ های زن نیز در استان مرکزی فعال است که ۲ هزار نفر در آن‌ها مشغول به تحصیل هستند.


استان مرکزی تحصیل طلبه خارجی


  • 8 ماه پیش


نظرات کاربران