پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

تحویل ۵۴ کلاس درس به آموزش و پرورش استان مرکزی

تحویل ۵۴ کلاس درس به آموزش و پرورش استان مرکزی

آفتاب میهن

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۵۴ کلاس درس و ۲ سالن ورزشی در ابتدای سال تحصیلی جاری به آموزش و پرورش این استان تحویل شد.

حسین محمدی روز چهارشنبه در آیین بهره‌ برداری از دبیرستان مشارکتی ۱۲ کلاسه حاج محمد محمودی در اراک افزود: این کلاس ها در قالب ۶ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال با کمک خیران مدرسه ساز و از محل اعتبارات ملی و استانی تکمیل و به آموزش و پرورش استان مرکزی تحویل شده است. با بهره‌ برداری از این طرح‌ها هفت هزار و ۲۱۹ مترمربع به مجموع فضاهای آموزشی استان مرکزی افزوده شده است. ۳۶ طرح در قالب ۲۵۴ کلاس با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال با کمک خیران و از محل اعتبارات ملی و استانی تا پایان سال جاری تکمیل و به آموزش و پرورش استان تحویل می‌شود.

محمدی گفت: ۳۳ هزار مترمربع با بهره‌برداری از این طرح‌ها به زیربنای فضاهای آموزشی استان مرکزی افزوده می‌شود. این طرح با زیربنای یک‌هزار و ۳۴۳ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی ساخته و به آموزش و پرورش تحویل شد. زمین این مرکز آموزشی از سوی یک خیر مدرسه‌ ساز تامین شده است.

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز استان مرکزی نیز در این نشست گفت: زمین این طرح به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع سال ۷۲ همزمان با آغاز فعالیت جهاد مدرسه‌سازی در استان از سوی یک خیر به آموزش و پرورش اهدا شد. مجمع خیران مدرسه‌ساز استان از سال ۷۲ فعالیت خود را آغاز کرد و تا کنون فضاهای آموزشی زیادی از سوی این مجمع ساخته و به آموزش و پرورش تحویل شده است.


استان مرکزی تحویل کلاس درس


  • 5 ماه پیش


نظرات کاربران