پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

ثبت نام ۴۷ هزار و ۵۲۴ نفر در استان مرکزی برای پیاده‌ روی اربعین

ثبت نام ۴۷ هزار و ۵۲۴ نفر در استان مرکزی برای پیاده‌ روی اربعین

آفتاب میهن

محسن امیدی گفت: نام‌نویسی از زایران حرم حسینی به‌منظور شرکت در پیاده روی اربعین از اول شهریورماه امسال آغاز شده است و همچنان نیز ادامه دارد. افرادی که قصد شرکت در آیین معنوی پیاده‌روی اربعین حسینی را دارند برای برخورداری از خدمات بیمه و پزشکی باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.

دبیر ستاد اربعین استان مرکزی اظهار داشت: متقاضیان برای شرکت در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی بعد از ورود به سامانه سماح باید ۱۵۰ هزار ریال به‌عنوان خدمات بیمه و ۷۰ هزار ریال نیز به‌عنوان خدمات پزشکی به‌صورت الکترونیکی پرداخت و با در دست داشتن پاسپورت در این سفر معنوی شرکت کنند. ۶۶ موکب استان مرکزی در اربعین امسال به زائران کربلا خدمات‌رسانی دارند و تمامی تجهیزات مورد نیاز این موکب‌ها ارسال و فعالیت خود را از ۱۲ مهرماه جاری آغاز کرده اند.

وی گفت: موکب‌های استان مرکزی در شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین، سامرا و تعدادی نیز در مسیر پیاده روی اربعین از نجف اشرف به کربلای معلی مستقر شده اند و توزیع بیش از ۶ میلیون پرس غذا در سه وعده روزانه و توزیع میان‌ وعده صبح عصر و همچنین اسکان تعداد قابل توجهی از زائران حسینی از سوی این موکب ها انجام می شود. تعداد قابل توجهی موکب نیز در شهرستان‌های زرندیه، ساوه، اراک و شازند مستقر شده و به زائران حرم حسینی که از این استان و دیگر استان های کشور به سمت نقاط مرزی عبور می کنند، خدمات رفاهی ارائه می دهند. 

امیدی افزود: یک گروه خدمات شهری با تمامی تجهیزات مورد نیاز از قبیل آمبولانس، ماشین‌آلات خدماتی حمل پسماند، تانکر آب و ۳۰ پاکبان در شهر نجف و یک گروه مجهز دیگر به همراه ۵۰ پاکبان در شهر مهران به زائران حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند.

تاکنون ۲ میلیون ۷۵۵ هزار و ۹۵۵ نفر از نقاط مختلف کشور برای شرکت در آیین معنوی پیاده روی اربعین در سامانه سماح ثبت‌ نام کرده‌ اند.


اربعین پیاده روی


  • 5 ماه پیش


نظرات کاربران