پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

افزایش 85 درصدی پرداخت سرمایه در گردش توسط بانک صنعت و معدن

افزایش 85 درصدی پرداخت سرمایه در گردش توسط بانک صنعت و معدن

آفتاب میهن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در دیدار با استاندار مرکزی گفت: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش توسط این بانک امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۸۵ درصد افزایش یافته است. بانک صنعت، معدن و تجارت از ابتدای سال جاری تاکنون تسهیلات سرمایه درگردش بیش از ۱۰ هزار واحد تولیدی را در راستای تحقق شعار رونق تولید در کشور تامین کرده است. پرداخت تسهیلات ثابت و ایجادی نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۹ درصد افزایش یافته است.

حسین مهری خاطر نشان کرد: این بانک از ابتدای سال جاری تاکنون تسهیلات ثابت مورد نیاز سه هزار طرح توسعه ای را برای افزایش اشتغال و تولید در کشور تامین کرده است. وصول مطالبات بانک صنعت، معدن در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ درصد افزایش یافته و نیاز است تلاش بیشتری برای وصول این مطالبات انجام شود. بانک صنعت، معدن در زمینه ضمانت نامه های داخلی رشد مناسبی داشته و این بانک با تسهیل در زمینه ارایه خدمت به واحدهای تولیدی افزایش تولید، رونق اقتصادی و تحقق شعار امسال را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن و تجارت از پرداخت ۴۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون در استان مرکزی توسط این بانک خبرداد گفت: ۳۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال این تسهیلات برای ایجاد ۱۶ طرح بزرگ و ۹ هزار میلیارد ریال در زمینه سرمایه در گردش واحدها در استان پرداخت شده است. ۱۲ طرح از مجموع این طرح ها به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی چهار طرح با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصد در حال انجام است.

وی طرح نیروگاه امیرکبیر استان مرکزی را از جمله بزرگترین طرح های بانک صنعت، معدن در این استان دانست و اظهار داشت: ۲۴۲ میلیون دلار اعتبار مورد نیاز این طرح توسط بانک صنعت، معدن تامین شده است. تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در استان مرکزی از جمله مهمترین سیاست های این بانک برای تثبیت وضع موجود در استان است.

مهری پرداخت تسهیلات توسعه ای را از دیگر برنامه های بانک صنعت، معدن و توسعه در استان مرکزی عنوان کرد و افزود: پرداخت این تسهیلات در راستای توسعه واحدهای تولیدی و تکمیل طرح های نیمه تمام در استان پرداخت می شود. بانک صنعت، معدن در راستای واگذاری شرکت های وابسته بانک ها، ۲ شرکت لاستیک پارس و نخ خمین را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: با واگذاری این واحدها به بخش خصوصی ظرفیت تولیدی آنها به بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

مهری، میزان تولیدات نخ خمین را ۵۰۰ تا یک هزار تن عنوان کرد و افزود: بر اساس برنامه های ریزی های انجام شده افزایش تولید این شرکت به بیش از ۲۳ هزار تن در دستور کار سهامدار آن قرار گرفته است. حدود سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط سهامداری کارخانه نخ خمین در این کارخانه در حال انجام است که انجام این سرمایه گذاری افزایش اشتغال و رونق تولید در این واحد را به همراه دارد.


پرداخت مدیرعامل بانک صنعت و معدن سرمایه


  • 5 ماه پیش


نظرات کاربران