پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

طرح گفتگوی ملی خانواده یکی از رویکرد‌های مهم معاونت زنان و خانواده است

طرح گفتگوی ملی خانواده یکی از رویکرد‌های مهم معاونت زنان و خانواده است

آفتاب میهن

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بانوان منتخب استان مرکزی نشست داشت.

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه سفر یک روزه به استان مرکزی در نشست با بانوان منتخب این استان گفت: طرح گفتگوی ملی خانواده یکی از رویکرد‌های مهم معاونت زنان و خانواده در دولت دوازدهم است. این طرح در رابطه با موضوع تحکیم خانواده است تا اعضای خانواده بتوانند مهارت‌ های لازم در زمینه مهارت شنیداری، مهارت گفتاری، مهارت حل و فصل اختلاف را در داخل خانواده بکار گیرند و دارای تفاهم و ارتباط عاطفی و صمیمانه بیشتری باشند که این نیاز به تمرین و مهارت دارد.

او با بیان اینکه فاز اول این طرح در استان مرکزی و ۳۱ استان کشور انجام شده گفت: در حال حاضر در حال اجرای فاز دوم این طرح هستیم و قرار است تسهیل گرانی برای این کار تربیت شوند و مهارت‌های گفتگو بطور خاص مورد توجه قرار گیرد تا شاهد دستاورد‌های خوبی در این زمینه باشیم.

ابتکار در ادامه با بیان اینکه لایحه‌های زیادی در حوزه زنان و خانواده در دستور کار دولت قرار دارد بیان کرد: این لایحه‌ ها در زمینه اصلاح قوانینی است که به حوزه خانواده و بهبود وضعیت زنان کمک کند. یکی از مهم‌ ترین اتفاقاتی که امروز در استان مرکزی در حوزه زنان رقم خورد تصویب سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده بود که این سند فرابخشی بهبود وضعیت زنان در زمینه‌ های مختلف با آموزش، بهداشت، ورزش، مشارکت اقتصادی، مشارکت اجتماعی و مباحث حقوقی است که اجرایی شدن آن می‌تواند شاخص مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی زنان را بهبود ببخشد.

در این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد فعالیت حوزه زنان و خانواده در استان، تعدادی از بانوان منتخب استان به نمایندگی از سایر گروه‌ های مختلف زنان پیشنهادات و راهکار‌های اجرایی خود را به منظور رفع مشکلات و موانع و چالش‌ هایی که در حوزه زنان و خانواده وجود دارد را مطرح و همچنین در خصوص طرح نشاط اجتماعی و توانمندی‌ های زنان بحث و گفتگو شد. افزایش مشارکت زنان در فعالیت‌ های سیاسی، ایجاد پارک بانوان در شهرستان‌ های استان، مشارکت زنان در پست‌ های مدیریتی، ایجاد اشتغال و امنیت شغلی زنان باردار از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد.طرح گفتگوی 


معصومه ابتکار طرح گفتگوی ملی خانواده


  • 6 ماه پیش


نظرات کاربران