پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

18.2 درصد پست های مدیریتی استان مرکزی در اختیار بانوان است

18.2 درصد پست های مدیریتی استان مرکزی در اختیار بانوان است

آفتاب میهن

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: از 3299 پست مدیریتی در استان مرکزی 587 پست برابر با 18.2 درصد در اختیار بانوان است.

رقیه یادگاری در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور دکتر ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده برگزار شد، بیان کرد: در 75 دستگاه اجرایی استان مرکزی به غیر از آموزش و پرورش 33 درصد شاغلان را بانوان تشکیل می دهند که این رقم در آموزش و پرورش به 57 درصد شاغلان زن می رسد.

وی با بیان اینکه بیشترین شاغلان زن در دستگاه های اجرایی فعال در حوزه بهداشت و درمان هستند که شامل بیش از 50 درصد شاغلان این بخش می شود، افزود: کمترین شمار زنان شاغل نیز در شرکت هایی همچون شرکت گاز، حمل و نقل و شرکت شهرک های صنعتی گزارش شده است. 46 درصد سنوات بانوان شاغل کمتر از 10 سال است، همچنین 82 درصد بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی استان مرکزی دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و 72 درصد آنها دارای تحصیلات بالاتر از کارشناسی هستند.

یادگاری با اشاره به اینکه از 3299 پست مدیریتی در استان مرکزی 587 پست برابر با 18.2 درصد در اختیار بانوان است، گفت: 3 درصد مدیران میانی استان، 43 درصد مدیران پایه و 52 درصد مدیران عملیاتی را زنان تشکیل می دهند و باید به سمت و سوی انتصاب زنان در پست های مدیران میانی حرکت کرد.

ایشان با بیان اینکه از پایان سال 96 تاکنون رشد 26 درصدی مدیریت بانوان در استان حاصل شده است، افزودند: از نظر سنی 28 درصد مدیران استان را زنان جوان کمتر از 40 سال و 16 درصد زنان بالای 50 سال تشکیل می دهند. در شهرداری ها همچنان شاهد عدم بکارگیری زنان در پست های مدیریتی هستیم به طوری که در 111 پست مدیریتی در شهرداری اراک تنها 4 بانو فعالیت دارند و در دیگر شهرداری ها زنان جایگاهی در بین معاونان و مدیران شهری ندارند. 


بانوان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی


  • 6 ماه پیش


نظرات کاربران