پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

اعلام فراخوان اولین دوره انتخاب کتاب سال استان مرکزی

اعلام فراخوان اولین دوره انتخاب کتاب سال استان مرکزی

آفتاب میهن

گروه فرهنگی ــ معاون فرهنگی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از برگزاری اولین دوره انتخاب کتاب سال این استان خبر داد.
 

علیرضا حاج‌ علی بیگی، معاون فرهنگی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از برگزاری اولین دوره انتخاب کتاب سال استان مرکزی در سال ۹۸ خبر داد و گفت: بر این اساس از ناشران، پدید آورندگان، مترجمان و مصححان دعوت می‌شود ۲ نسخه از آثار خود را که برای اولین بار در سال‌های ۹۵ تا ۹۷ منتشر شده‌ اند به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.

وی اهم اهداف این دوره از انتخاب کتاب سال را تشویق و ایجاد انگیزه در مولفان، مترجمان، مصححان و ناشران استان، تقویت شاخص کتاب و کتاب خوانی، تجلیل از خادمان و پدید آورندگان کتاب استان، ارتقای جایگاه و هویت فرهنگی ناشران و اهل قلم استان، معرفی و تبیین زوایای مختلف فرهنگ و هویت استان مرکزی برشمرد.

حاج علی بیگی شرایط و‌ مقررات شرکت در این دوره را به بدین شرح اعلام کرد.

کتاب باید به نحوی با موضوع تاریخ، جغرافیا، فرهنگ، ادب، محیط‌ زیست استان مرکزی مرتبط باشد. کتاب باید دارای برگه اعلام وصول باشد. کتاب باید کمک آموزشی و عکس‌ برداری شده نباشد. ملاک، سال انتشار، شناسه ناشر در کتاب خواهد بود. کتاب‌ های نویسندگان غیربومی در صورتی در این دوره داوری و ارزیابی می‌ شوند که موضوع و مضمون این کتاب درباره استان مرکزی باشد. کتاب‌ های مجموعه مقالات و سفرنامه‌ ها اگر دارای موضوع واحد و یا نویسنده واحدی باشند داوری و ارزیابی خواهند شد. فقط آثاری داوری و ارزیابی می‌شوند که پدید آورنده ناشر کتاب کاربرگ ثبت نام را تکمیل کرده و همراه ۲ نسخه از کتاب به آدرس دبیرخانه ارسال کنند. آثار ارسالی بازگردانده نخواهد شد.

بیگی آخرین زمان جهت ارسال آثار را ۲۰ مهرماه سال جاری اعلام کرد و گفت: آیین پایانی این مراسم آبان‌ماه سال ۹۸ انجام می‌شود. علاقه‌ مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی دبیرخانه به آدرس اراک، فاز یک شهید بهشتی، جنب فرهنگسرای آیینه، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، دبیرخانه مراجعه یا با شماره ۰۸۶۳۳۱۳۸۰۵۱-۳ تماس حاصل کنند.معاون فرهنگی اداره‌ کل ارشاد اسلامی استان اضافه کرد: به اثر برگزیده لوح تقدیر، تندیس و هدیه نقدی به ارزش ۳۰ میلیون ریال و به اثر شایسته تقدیر، لوح تقدیر و تندیس رویداد اعطا می‌شود.


استان مرکزی فراخوان انتخاب کتاب


  • 6 ماه پیش


نظرات کاربران