پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۲۴۰ هزار سرباز مهارت های بازار کار را فرا می گیرند

۲۴۰ هزار سرباز مهارت های بازار کار را فرا می گیرند

آفتاب میهن

نماینده قرارگاه مهارتی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ۲۴۰ هزار سرباز تا پایان امسال برای حضور در بازار کار، موفق به کسب گواهینامه مهارت آموزی می شوند.

سردار «داود روشنی» روز دوشنبه در نشست مشترک استانی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه استان مرکزی افزود: ۱۰۰ هزار سرباز وظیفه سال ۹۶ در کلاس های مهارت آموزی حضور یافتند که شمار این افراد در سال گذشته به ۲۰۰ هزار نفر افزایش یافت و امید است با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال جاری، ۲۴۰ هزار سرباز وظیفه موفق به کسب گواهینامه مهارت‌آموزی شوند.وی از اعطای تسهیلات بانکی تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال به سربازان دارای گواهینامه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه در آینده نزدیک خبر داد و ادامه داد: این تسهیلات بدون سود و با اقساط ۶۰ ماهه به سربازان پرداخت می شود.

نماینده قرارگاه مهارتی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رونق کسب و کار جوانان دارای مهارت از جمله مهمترین اهداف پرداخت این تسهیلات است.

سردار روشنی خاطر نشان کرد: طرح پرداخت تسهیلات به سربازان دارای گواهینامه مهارت اموزی اکنون در استان خوزستان اجرایی شده است.نماینده قرارگاه مهارتی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: هدف از اجرای طرح مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای کارکنان وظیفه است.

سردار روشنی خاطر نشان کرد: سربازان همواره مدافع انقلاب محسوب می‌شوند و به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان بنیه دفاعی در نیروهای مسلح، از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.وی بیان داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های این قرارگاه، مهارت‌آموزی سربازان شامل دوران پیش از سربازی، غربالگری، دوران سربازی و پس از سربازی است.

نماینده قرارگاه مهارتی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دستگاه‌های دولتی و خصوصی با همکاری گسترده در زمینه مهارت‌های تخصصی می‌توانند گامی ارزنده در آموزش سربازان به عنوان نیروی کار برای آینده جامعه بردارند.


اراک سرباز بازار کار


  • 6 ماه پیش


نظرات کاربران