پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

استفاده از دستگاه تصفیه آب در استان مرکزی نیاز نیست

استفاده از دستگاه تصفیه آب در استان مرکزی نیاز نیست

آفتاب میهن

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: کیفیت آب آشامیدنی در این استان مطلوب است و نیازی به استفاده از دستگاه تصفیه آب در شهرهای این استان نیست.

«بهمن آنالویی» افزود: شرکت آب و فاضلاب استان استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی را برای مصارف خانگی جایز نمی داند.

وی اظهار داشت: ۵۰ درصد املاح موجود در آب برای سلامتی بدن لازم است که با استفاده از تصفیه خانگی این املاح از آب حذف می شود و کاهش املاح آب برای سلامت بدن در دراز مدت مشکل آفرین است.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: آب آشامیدنی باید پاک و عاری از میکروب باید و املاح مورد نیاز بدن در آن حذف نشود.

آنالویی افزود: استفاده از تصفیه خانگی باعث می‌شود تا افراد در میان سالی و کهنسالی نیازمند مصرف کننده قرص‌های کلسیم و منیزیم شوند.

وی اظهار داشت: با بررسی‌های انجام شده در آزمایشگاه‌های معتبر علوم پزشکی، آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب بر روی آب آشامیدنی هیچ گونه آلودگی و موارد میکروبی در آب شرب شهرهای استان مشاهده نشده و استفاده خانوارها از دستگاه‌های تصفیه آب هزینه اضافی است.

معاون بهره بردار شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی، تبلیغات گسترده فروش دستگاه‌های تصفیه آب خانگی را غیرواقعی خواند و گفت: مردم از مطلوب بودن آب آشامیدنی اطمینان کامل داشته باشند و با آسودگی خاطر استفاده کنند.


استان مرکزی دستگاه تصفیه آب


  • 11 ماه پیش


نظرات کاربران