پایگاه اطلاع رسانی و خبری آفتاب میهن

header

نسخه آزمایشی

۲۲ هزار و ۸۸۸ حلقه لاستیک در استان مرکزی توزیع شد

۲۲ هزار و ۸۸۸ حلقه لاستیک در استان مرکزی توزیع شد

آفتاب میهن

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۲۲ هزار و ۸۸ حلقه لاستیک سنگین و نیمه سنگین امسال با نرخ مصوب دولتی در نقاط مختلف این استان توزیع شد.

«جعفر اصغری» افزود: توزیع لاستیک در این استان با نرخ مصوب دولتی از ابتدای امسال توسط ۲۹ نمایندگی جذب و در حال توزیع است.

وی ادامه داد: لاستیک های توزیع شده دولتی در استان مرکزی در سایز های ۱۲-۲۴، ۳۸۵ و ۳۱۵ خودروهای سنگین است که بر اساس ضوابط قانونی مصوب در کارگروه تنظیم بازار کشور و استان توزیع می شود.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: هیچ مشکل و چالشی در توزیع لاستیک این استان وجود ندارد و چهار هزار حلقه لاستیک سنگین در انبارها و مراکز نگهداری کالای استان موجود است.

اصغری بیان کرد: کارگروه استانی توزیع لاستیک با حضور نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل اطلاعات، اداه کل راهداری و حمکل و نقل جاده ای، استانداری، شهرداری، اتحادیه صنف لاستیک فروشان و با مسئولیت مستقیم سازمان صمت در استان تشکیل شده و تمامی فرآیند واردات و توزیع لاستیک زیر نظر مستقیم این کارگروه انجام می شود.

وی اضافه کرد: سامانه مدیریت مرکزی حمل و نقل سنگین درون شهری و حومه سازمان صنعت، معدن و تجارت راه اندازی شده و متقاضیان خرید لاستیک باید برای دریافت حواله به این سامانه مراجعه کرده و درخواست خود را مطرح کنند.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی ۲ و یک دهم درصد از ناوگان حمل و نقل جاده ای را به خود اختصاص داده و میزان سهمیه لاستیک استان نیز بر همین اساس اختصاص می یابد و با پیگیری های مسئولان این سازمان و استانداری مرکزی تاکنون بیشتر از سهمیه اختصاص داده شده لاستیک در استان جذب و توزیع شده است.

اصغری گفت: تیم های بازرسی در شرکت های تولیدی لاستیک نیز مستقر هستند و فهرست فروش محصولات این شرکت ها به صورت روزانه بررسی و پس از تعیین سهمیه هر نمایندگی فروش به دستگاه های مرتبط ابلاغ می شود.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می کنند.


استان مرکزی لاستیک


  • 5 ماه پیش


نظرات کاربران